Kalbim Ege'de Kaldı dizisinin 8. bölümünde Mustafa geri dönüyor!

Kalbim Ege'de Kaldı dizisinin 8. bölümünde Mustafa geri dönüyor!
Kalbim Ege'de Kaldı dizisinin 8. bölümünde Mustafa geri dönüyor!
Kanal d'nin sevilen dizilerinden Kalbim Ege'de Kaldı dizisinin bugün yayınlanacak 8. bölümünde Zelişe aşkını itiraf eden Mustafa büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Bu durumdan kurtulmak için bir süreliğine ortadan kaybolan Mustafa geri dönüyor.

Kalbim Ege’de Kaldı’nın yeni bölümü bu akşam Kanal d ekranında izleyicisiyle buluşuyor. Yeni bölümde Mustafa’nın ortadan kaybolmasına üzülen Zeliş, Mustafa’nın kendisi için ne ifade ettiğinin farkına varıyor. Bu sırada Mustafa geri dönüyor. Diğer yandan köyde kadınlar ve erkekler arasındaki savaş iyice kızışıyor.

İstanbul 'da yaşayan Zeliş ve Mustafa'ya, Iraz Nene mektup gönderir ve yanına çağırır. Iraz Nene 2 ay ömrü kaldığını ve ikisinin birbirleriyle evlenmesini, evlilik devam ederse 40 milyon TL değerindeki tarlayı ikisine miras bırakacağını söyler. Fakat Mustafa ve Zeliş birbirine zıt insanlar olduğu için evlenmek istemezler. Fakat sonra mirası alabilmek için kısa bir süreli evlilik planı yapıp evlenirler. Iraz Nene'nin gerçekte 2 ay ömrü kalmadığını öğrenen Zeliş ve Mustafa ise mirası alabilmek için evliliklerini devam ettirmeye karar verirler ve macera başlar.

GEÇEN HAFTA NELER OLDU?

Ekrana gelen Kalbim Ege’de Kaldı’nın 7.bölümünde,  Mustafa uzun zamandır inkar ettiği, görmezden geldiği gerçekle sonunda yüzleşir. Midesinde uçuşan kelebeklerin tek bir sebebi vardır; o da zorla evlendiği Zeliş’ten başkası değil.  Mustafa, bunca zamandır didiştiği ve birlikte miras için evlilik oyunu oynadığı Zeliş’e aşık olduğunu fark ediyor. Diğer yandan Cabbar karısından boşanmanın yollarını ararken köyün kadınları kendi paralarını kazanmaya karar veriyor. Köyde kadınlar ve erkekler arasında savaş başlıyor. Zeliş ise farkında olmasa da Mustafa ve Yaman arasında kalıyor.

OYUNCU KADROSU

Alper Saldıran - Mustafa Kürük

Kurnaz ve zeki olan Mustafa Zeliş’in kocasıdır. Iraz Nene’nin mirasına konmak için her yolu denemektedir. Fakat daha sonra Zeliş’e aşık olur.

Oya Unustası - Zeliha Gıpgıp(Zeliş)

Mustafa’nın karısıdır. Göründüğü gibi değildir ve Patronu Yaman’a aşıktır. Mirası çok istemektedir. Mustafa’ya ise hep kötü davranır.

Celile Toyon - Iraz Nene

Emine ve Hatice’nin başka başka ailelerden yetim kalan 10 yaşında iki kız çocuk olduğunu görür ve kocası ile birlikte bunları evlatlık alır. Zeliş ve Mustafa, işte bu iki evlatlık kızın çocuklarıdır. Mustafa ve Zeliş için Iraz neneleri çok mühim bir şahsiyettir. İkisinin de çocuklukları nenelerinin koynunda geçmiştir. Iraz Nene’nin baştan beri niyeti, canı gibi sevdiği bu iki çocuğu baş göz etmektir.

Serhat Özcan - Ali Kürü

Mustafa'nın babası. Kürük Ali 55-60 yaşındadır. İşini bilen, ticaretten anlayan bir adamdır. Seneler önce bacanağı Osman'a attığı kazıktan sonra ailesini de alıp İstanbul'a kaçmıştır. İstanbul'da hile hurdayla parasına para katmış, Kürük İnşaat'ı kurmuştur. Uzun yıllar zenginliğin tadını çıkarmışlar, fakat son günlerde işleri kötüye gitmiştir.

Şerif Erol - Osman Gıpgıp

Zeliş'in babası, Hatice'nin kocası. 55-60 yaşındadır. İyi bir adamdır Osman. Dürüsttür, menfaatçi değildir. Biraz fazla cömert, sağa sola para dağıtan, hesabını tutmayı pek bilmeyen bir adamdır. Bütün bunlar insanlığındandır aslında. Hikayemizde nerdeyse en doğru adamdır.

Aslı Omağ - Hatice Gıpgıp

Iraz Nene'nin evlatlığı olan Hatice 55 yaşında,  tam bir kasaba kadınıdır. Zeliş’in annesidir. Başında eşarbı, gelenekçi, tutucu, ailesine kocasına bağlıdır. Dırdırcı bir kadındır Hatice. Kardeşliği Emine'yi senelerce kıskanmıştır.

Şebnem Doğruer - Emine Kürük

Mustafa'nın annesi. Iraz nenenin evlatlığı olan Emine 55 yaşındadır. Daha çocukken büyükşehir hayaliyle yaşar. Kürük Ali'yle tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş gibidirler. O da kocası gibi hırslıdır, paragözdür.