Kalbin sesini dinledi, öldü

Kızının sevdiği kişiyle evlenmesine izin veren baba, halasının oğlu tarafından nişan günü öldürüldü. Zanlı, "Mustafa Şahin kızını bize verecekti" diye konuştu.
Haber: HASAN KILIÇ / Arşivi

OSMANİYE - Kızının sevdiği kişiyle evlenmesine izin veren baba, halasının oğlu tarafından nişan günü öldürüldü. Zanlı, "Mustafa Şahin kızını bize verecekti" diye konuştu.
Mersin'de oturan nakliyat işçisi 26 yaşındaki İmam Nagaş, askerde olan 20 yaşındaki kardeşi Muhittin'e, dayısının oğlu Mustafa Şahin'in kızı Sema'yı istedi. Seyyar satıcılık yapan 40 yaşındaki Şahin ise "Kızım başkasını seviyor" diyerek olumsuz yanıt verdi. 25 yaşındaki Fevzi Taş ile sözlüsü 19 yaşındaki Sema'nın nişan günü için 3 Temmuz seçilmişti. İmam Nagaş ise 22 yaşındaki diğer kardeşi Kadir Nagaş, akrabaları Celal Ekinci ve Çetin Kuş ile 3 Temmuz sabahı Mustafa Şahin'in evine gitti. Tartışma kavgaya dönüşünce İmam Nagaş, ruhsatsız tabancası ile Şahin'e üç el ateş etti. Altı çocuk babası 40 yaşındaki Mustafa Şahin, geride sinir krizleri geçiren bir aile bırakarak Osmaniye Devlet Hastanesi'nde öldü. Olay sonrası yaya olarak kaçan İmam Nagaş ile kardeşi ve akrabaları yakalanarak gözaltına alındı.
'Kızını bize vermeye söz vermişti'
İmam Nagaş'ın polise verdiği ifadede, "Mustafa Şahin, kızını beş yıl önce bize vereceğine söz vermişti. Sonra vazgeçtiler. Başkasıyla söz kesmişler, bugün de nişanlanacaklarmış. Duyunca çok sinirlendim ve öldürdüm" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7510577510570

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.