Kalbinden vurulan adamın mucizesi

Kalbinden vurulan Necdet Coşyan, incecik bir 'zar' ve zorlu bir ameliyat sayesinde kurtuldu. Coşyan, kalbi bir kurşunla delindikten 10 gün sonra yürüyebilecek kadar 'sağlıklı'.

BURSA - Kalbinden vurulan Necdet Coşyan, incecik bir 'zar' ve zorlu bir ameliyat sayesinde kurtuldu. Coşyan, kalbi bir kurşunla delindikten 10 gün sonra yürüyebilecek kadar 'sağlıklı'.
Enrico Macias, 6 Temmuz akşamı Uluslararası Bursa Festivali'nin kapanışında Bursalıları coştururken, Necdet Coşyan, ölümle yaşam arasındaki ince çizgide yürümeye başladı. 56 yaşındaki Coşyan, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nun arkasında 33 yaşındaki M.D. tarafından kurusıkıdan bozma tabancayla vuruldu. Taciz edildiğini söyleyen evli ve üç çocuk annesi M.D.'nin yakın mesafeden ateşlediği kurşun, Coşyan'ın kalbini delip geçmişti.
Önce Çekirge Devlet, sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan, bu arada nabzı 40'a, küçük tansiyonu üçe düşen Coşyan Op. Dr. Murat Biçer ve ekibi tarafından ameliyata alındı. Zaten durmak üzere olan kalbi ilaçla durduran ekip göğüs kafesi açıldığında bir sürprizle karşılaştılar. Kanama başlayınca kalp çevresinde ince bir zar oluşmuş, zar kanı sıkıştırarak kanamayı yavaşlatmıştı. Ekip kalbi delip geçen ve çevresinde yanıklar da olan kurşun deliğini onardı. 45 dakika makineye bağlı yaşatılan yaralı, yoğun bakımdan çıkarılarak hastanedeki odasına alındı, yürümeye bile başladı. Dr. Biçer, "Kalp yaralarında kısa sürede oluşan şok öldürür. Yaralımız mucizeyi yaşadı" dedi.