Kaldırımda tarihi top bulundu!

Kaldırımda tarihi top bulundu!
Kaldırımda tarihi top bulundu!
İstanbul Şişli'deki bir kaldırıma bırakılan tarihi topu görenler polisi aradı. Yaklaşık 150 cm boyunda ve onlarca kilogram ağırlığındaki top çekici ile götürüldü.

İSTANBUL - Şişli, Esentepe’de kaldırımdaki tarihi topu gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kimi polisi aradı kimi ise cep telefonu ile tarihi topu görüntüledi. Yaklaşık 150 cm boyunda ve onlarca kilogram ağırlığındaki tarihi topun kim yada kimler tarafından buraya bırakıldığı tespit edilemedi. Polis incelemenin ardından tarihi topu, çekici ile götürdü.
Şişli Esentepe Mahallesi Kore Şehitleri Caddesi’nde kaldırıma bırakılmış yaklaşık 150 cm uzunluğunda tarihi bir topu gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine bomba uzmanı, olay yeri inceleme ve önleyici hizmetlere bağlı polis ekipleri geldi. Bomba uzmanı ve olay yeri inceleme polisleri herhangi bir tehlikenin olmadığını tespit etti. Ancak müzelerde gördükleri tarihi topu cadde üzerinde kaldırımda gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi. Bazıları cep telefonu ile görüntü çekti. Tarihi top, emniyete bağlı araç çekicisi ile incelenmek üzere götürüldü.
Onlarca kilogram ağırlığındaki tarihi topun kaldırıma nasıl geldiğini araştıran polis çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. (Zeki GÜNAL/DHA)