Kaleiçi'ndeki facia ucuz atlatıldı

Tarihi Kaleiçi Semti'nde çıkan yangında, dört bina tamamen yandı. İmaret Sokak'taki Father Pansiyon Cafe Bar'da dün saat 09.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

ANTALYA - Tarihi Kaleiçi Semti'nde çıkan yangında, dört bina tamamen yandı. İmaret Sokak'taki Father Pansiyon Cafe Bar'da dün saat 09.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Binanın ahşap olması nedeniyle kısa sürede genişleyen yangın, bitişikte, iş yerlerinin bulunduğu üç binayı daha sardı. 2.5 saatte kontrol altına alınabilen yangında dört bina da kül oldu. İşyerlerini kaybedenler, itfaiye ekiplerini geç gelmekle suçladı. Yangına zamanında müdahale ettiklerini savunun itfaiye yetkilileri ise, "Çok başarılı bir çalışma yapmasaydık Kaleiçi'nin tamamı yanabilirdi" dedi. Dört trilyonluk zararın olduğu yangında, Fatih Burcu ve Bekir Üstündağ yaralandı.
Yanan binalardan bir tanesi, 1986'da, Antalya Mimarlar Odası tarafından 'Antalya'nın en güzel, en özgün binası' seçilmişti. Yanan binaların sigortasız olduğu belirlendi.