Kalem için arkadaşını öldürdü

Kartal'da öğrenciler arasındaki kırık kalem tartışması kanlı bitti
Haber: ARSLAN ARİÇ / Arşivi

İSTANBUL - Kartal'da öğrenciler arasındaki kırık kalem tartışması kanlı bitti. Hesna Güneş İlköğretim Okulu'nda okuyan M.A., kendisine kırılan kaleminden dolayı bir buçuk milyon lira borcu olan H.Y'nin kafasını taşla ezerek öldürdü. Çocuklarını arayan aile boş bir inşaatta önce biri kadın iki kişinin, daha sonra da çocuklarının cesediyle karşılaştı.
Alınan bilgiye göre 13 yaşındaki M.A. ve 10 yaşındaki H.Y'nin arası bir 'kalem' yüzünden bozuldu. M.A. kalemini kıran H.Y.'den bir buçuk milyon lira istedi. M.A. önceki gün tekrar parasını isteyince. H.Y. okul çıkışında parayı vereceğine dair arkadaşını ikna etti.
Okul çıkışında H.Y. ve M.A. ormanlık bir alana gitti. H.Y. burada da parayı vermemekte direnince M.A., H.Y'nin kafasına taşla vurarak öldürdü ve hiçbir şey olmamış gibi evine gitti.
Binadaki cesetler
H.Y'nin annesi ve babası önceki gece çocuklarının eve gelmemesi üzerine sokaklarda çocuklarını aradı. Aramalar sırasında Yakacık Villa Sokak'taki 6 katlı huzurevi inşaatının asansör boşluğuna bakan Yüksel ailesi çocuklarının cesediyle değil ama biri kadın iki kişinin cesediyle karşılaştı. Olay yerine gelen polis cesetlerin 20 günlük olduğunu belirledi.
Aramayı sürdüren Yüksel ailesi ise Ayazma Caddesi üzerinde Lapina Restoran yakınlarındaki ağaçlık alanda çocuklarının cesediyle karşılaştı. Okuldaki öğrencilerin H.Y'yi en son M.A. ve ablası İ.A. ile gördüklerini söylemeleri üzerine gözaltına alınan iki kardeş ise tutuklanarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne gönderildi. Mahkeme heyeti. İ.A'nın ifadelerde adı geçtiği için tedbir maksadıyla tutuklandığını belirtti.


    ETİKETLER:

    İstanbul