Kalkmak üzere olan uçak AKP'li vekil için durduruldu

Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a benzerliğiyle dikkat çeken AKP Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, ulaştırma bakanlarının bile gerçekleştiremeyeceği bir 'uygulamaya' imza attı. Yeni sohbete dalıp kaçırdığı uçağı, pistin başında durdurttu.

SAMSUN - Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a benzerliğiyle dikkat çeken AKP Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, ulaştırma bakanlarının bile gerçekleştiremeyeceği bir 'uygulamaya' imza attı. Yeni sohbete dalıp kaçırdığı uçağı, pistin başında durdurttu.
Yeni, dün saat 10.10'da İstanbul'a hareket edecek THY'nin 567 sefer sayılı 'Şırnak' uçağına binmek üzere partililerle birlikte Çarşamba Havalimanı VIP Salonu'na geldi. Burada çay içen Yeni, partililerle sohbete daldı. Bu sırada yolcularını alarak kapılarını kapatan uçak havalanmak üzere pist başına doğru hareket etti. Uçağın kalkmak üzere olduğunu gören partililerin uyardığı Yeni, havaalanı görevlilerine "Niye haber vermediniz" diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine görevliler pilotla irtibat kurarak uçağı pistin başındayken durdurdu. Yeni, uçağa binerek İstanbul'a hareket etti.
Yeni: 12 dakika erken kalktı
Cumhuriyet Mitingi için Samsun'a gelecek CHP lideri Deniz Baykal'la DSP lideri Zeki Sezer'i bekleyen DSP İl Başkanı Enver Mertoğlu'nun tepki gösterdiği Yeni'yse uçağın 12 dakika erken hareket ettiğini öne sürdü. Yeni, kendini şöyle savundu: "Görevlilerin bana haber vermesi lazımdı. Uçağın hareket ettiğini görünce ben onları uyardım. Ben binmek istemedim. Ama bana 'Hayır sizi mutlaka uçuracağız' dediler. Araçla pist başına giderek uçağa bindim. Yolcular bu durumu fark etmedi bile. Çünkü 12 dakika erken kalkan uçak benim biniş süreme göre normal kalkış saatinden üç dakika geç kalktı. Ben her zaman randevularıma erken gelirim. İlk kez böyle bir şey başıma geldi."