Kalp krizi geçiren işadamı Mustafa Koç hayatını kaybetti

Kalp krizi geçiren işadamı Mustafa Koç hayatını kaybetti
Kalp krizi geçiren işadamı Mustafa Koç hayatını kaybetti
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç kalp krizi geçirdi. Acil olarak hastaneye kaldırılan Koç, hayatını kaybetti. Mustafa Koç, 24 Ocak Pazar günü İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.

RADİKAL-Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç kalp krizi geçirdi. Spor yaparken kalp krizi geçiren Koç hemen Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Koç'a 40 dakika 'yeniden canlandırma müdahalesi' yapıldı. İlk müdahalenin ardından 56 yaşındaki Koç, bir helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi. Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada Mustafa Koç'un hayatını kaybettiği belirtildi. 

Mustafa Koç kimdir?

KOÇ HOLDİNG'TEN AÇIKLAMA

Koç Holding'den açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada: "Bu sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa V. Koç'u tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun" denildi. 

BEYKOZ DEVLET HASTANESİ'NDEN AÇIKLAMA

Kalp krizi geçiren Mustafa Koç'un müdahalesinin yapıldığı Beykoz Devlet Hastanesi'nden bir açıklama yapıldı. Açıklamada Koç'un spor yaparken rahatsızlandığı ve kendisine ilk müdahalenin korumasıyla spor hocası tarafından yapıldığı bildirildi. Açıklamada şunlar dile getirildi: Sayın Mustafa Koç sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış. Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi Aciline saat 08.10 da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi, acilen entübe edilerek resusitasyon başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi'nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10 da hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevki sağlandı.

HASTANENİN AÇIKLAMASI NE ANLAMA GELİYOR?

Tıbbi terimlerle yapılan bu açıklamaya göre Koç hastaneye getirildiğinde kan dolaşım bozukluğunun göstergesi olan fiziksel işaretler vardı. Duran kalbin çalıştırılması için kalp masajı yapıldı ve kalp atışı ile solunum desteği verildi.

MİDE AMELİYATI GEÇİRMİŞTİ

Kalp krizi geçirerek Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, ardından  Amerikan Hastanesi'ne getirilen işadamı Mustafa Koç bir süre önce mide küçültme ameliyatı olmuştu. 2002’de ABD'de sağlık kontrolünden geçtiğinde kalbine giden 3 damarının tıkalı olduğu saptanmış ve ameliyat edilmişti. Mustafa Koç, bir süre önce ise İstanbul Amerikan Hastanesi'nde mide küçültme ameliyatı olmuş, 4 ayda tam 40 kilo vermişti. Koç, kızı Esra'nın lise mezuniyet partisinde zayıflamış yeni haliyle katılmıştı.

Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç, Rahmi Koç, Ali Koç hastanaye geldi. Mustafa Koç'u taşıdığı sanılan ambulans hastaneden ayrıldı. Bu arada Amerikan Hastanesi'nden kalkan helikopter Üsküdar istikametine uçup geri dönüş yaptı.

Mustafa Koç'un Instagram hesabından kareler
 

Reuters Koç'un kalp krizi geçirdiğini dünyaya son dakika gelişmesi olarak duyurdu.

MUSTAFA KOÇ'UN KALDIRILDIĞI HASTANEYE ZİYARETÇİ AKINI

Mustafa Koç'un kaldırıldığı Amerikan Hastanesi'ne çok sayıda ziyaretçi gitti. Koç ailesinin yakın aile dostları Sema Doğan ve kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ümit Boyner, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Fenerbahçe eski yöneticisi Murat Özaydınlı ve çok sayıda iş adamı Amerikan Hastanesi'ne gelerek Mustafa Koç'un durumu hakkında Koç ailesinden bilgi aldı.

PAZAR GÜNÜ ZİNCİRLİKUYU'DA DEFNEDİLECEK

Koç Holding'den yapılan açıklamada geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Mustafa Koç'un cenaze töreninin pazar günü yapılacağı duyuruldu. Açıklamada şöyle denildi,

"Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa V. Koç'un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii'nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki Aile Kabristanı'na defnedilecektir. Taziyeler, 22 Ocak 2016 Cuma günü itibariyle 7 gün boyunca Elmadağ Divan Oteli'nde saat 16.00 - 19.00 arası kabul edilecektir.
DHA