Kamer Genç olayında kabak korumalara patladı

Kamer Genç olayında kabak korumalara patladı
Kamer Genç olayında kabak korumalara patladı
CHP'li Kamer Genç'in Emine Erdoğan'a bağırdığı olaya geç müdahale ettiği öne sürülen iki koruma polisi pasif göreve alındı.

Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın eşi Emine Erdoğan ile CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç arasında Japon Büyükelçiliği’ndeki resepsiyonunda yaşanan olay sonrasında iki yakın koruma, “Müdahalede geç kaldıkları” gerekçesiyle büro hizmetlerine alındı.

Hürriyet gazetesinden Nurettin Kurt’un haberine göre Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı, olay sonrası koruma ekibiyle toplantı yaptı.

Toplantıda, bu tür olaylarda korumalara ne yapılması gerektiği hatırlatıldı. Korumalara, Japon Büyükelçiliği’ndeki olaya geç müdahale ettikleri eleştirisi getirildi ve “Karşınızdaki milletvekili olabilir. Ancak siz de yakın korumasınız, anında gereken müdahalede bulunmalıydınız” tepkisi gösterildi.

Korumaların ise “Fiili bir saldırı olmadı. Sözle sataşan kişi ise bir milletvekiliydi. Skandala yol açmamak adına kibar bir şekilde müdahale ederek Genç’in dışarı çıkması sağlandı” savunmasını yaptılar. Toplantının ardından iki yakın koruma, büro hizmetlerine alındı.