Kamer Genç'i protesto eden Ak Partili kadınlara CHP'den çay ikramı

Kamer Genç'i protesto eden Ak Partili kadınlara CHP'den çay ikramı
Kamer Genç'i protesto eden Ak Partili kadınlara CHP'den çay ikramı
CHP İzmir İl Başkanlığı, bina önünde Kamer Genç'i protesto eden Ak Partili kadınlara çay ikram etti. Çayı içen kadınlar, "Size göre farklı olan kadınların böyle yerlerde olmasını hazmedemiyorsunuz, hazımsızlık ilacı alın" dedi.

 

İZMİR - CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Japon Milli Günü'nde konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'a, "Sen hangi sıfatla burada konuşuyorsun" demesi, sert tepkilere neden olmuştu. İzmir'de AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özen Kızılırmak, beraberindeki yaklaşık 100 kadınla CHP İzmir İl Başkanlığı binası önünde toplandı. Şair Eşref Bulvarı üzerindeki binanın önünde yapılan protesto trafiğin durmasına neden oldu. AK Partili kadınlar, üzerinde 'Edep yahu', 'Erkek olmak alın yazısı olmasa da, adam olmak her kula nasip olmaz', 'Utan Kamer', 'Sen çiçek sulamaya git Kamer' gibi yazılar bulunan pankartlar renkli pankartlar açtı. 'Kamer Genç istifa' ve 'Edep yahu' sloganları atıldı.

CHP YÖNETİCİLERİ DE DİNLEDİ


CHP İzmir il yöneticilerinden Osman Peri ve Metin Atmaca'nın dinleyici olarak katıldığı protestoda, CHP binasından göstericilere çay ikram edildi. Çayı içtikten sonra basın açıklaması yapan İl Kadın Kolları Başkanı Özen Kızılırmak, CHP'ye hazımsızlık ilacı almasını önenerek, şunları söyledi: "Bu sözlü tacizi şiddetle kınıyoruz. Bu hakareti, Emine Erdoğan üzerinden her kadına yapılmış olarak kabul ediyoruz. Her noktada Atatürk'ü kullanan bu zihniyet ve temsilcisi kadınlara saygıyı önemseyen Atatürk'ün de kemiklerini sızlatmıştır. Ahlak erozyonuna uğramış bu şahsı barındıran CHP zihniyetini kadına saygı noktasında samimi bulmuyoruz. CHP'nin bu şahıs hakkında gereğini yapmasını beklemekteyiz. Size göre farklı kadınların böyle yerlerde olmasını hazmedemiyorsunuz, hazımsızlık ilacı alın." (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116345911634597

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sapla saman karışığı. - enis66

  Kadına şiddete hayır şenlikleri başladığından beri her karşı cins çatışmasını bu mercekten süzer olduk. Kamer Genç oldukça haklı olarak protokole göre konuşmaması gereken Emine Erdoğan'a sıfatını sormuş. Bir yardım derneğinde konuşma yapılmıyor. Akparti kadınları hazımsızlıktan olduğunu sandıkları bu karşı çıkışın değerlendirmesini iyi yapmalıdır. Gerçi yapmışlardır da işte amaç kendilerinden olmayanı karalamak.

  ortaklaşamamak - sportif eğitim uzmanı

  AKP tabanlı kadınlar mesele sadece türban olunca bir araya geliyor. halbuki sosyalist ve devrimci kadınlar türban olduğu kadar diğer bir çok konuda kadınlara her zaman destek vermektedir. bu bayan arkadaşları kız öğrenci yurtları, genç yaşta evlenme, tecavüz ve öğrencileri evlenmeye teşvik eden burs kanunları ve diğer kadın hakları konusunda gerek kadınlara gerekse de erkeklere kadın tutsaklara destek verirken de görmek isteriz. demokrasi böle bir şey ama kime diyoruz teooo!!! derler bizim orada.

  sacmalamışlar! - zebda

  olan olayın kadınlarla ve haklarıyla ne alakası var..bunlar gercekten ya zır cahil ya da zeytinyağı gibi üste cıkmaktan ne yaptıklarını bilmez haldeler..buradan yazalım da ögrensin cahiller: Gencin hareketi protokol kurallarına uyulmamasına istinaden yapıldı..kadınla erkekle alakası yok..bu kadar ilgiliyseniz..hergecen gun oldurulen kadınlara , akplı dostlarınızn hamile kadınlar sokaga cıkmasın demelerine..cumhurbasbakanınızın 18 yaşının altında kızla evlenmesine tepki gösterin..mertlik dürüstlük budur..sizi kandırmışlar..hikayeseniz hikaye!

  /// - Al Capone

  Bu kadinlar CHP li olsaydi, polis hemen mudahale ederdi, hepsini joplardi

  /// - Al Capone

  bu AKP nin kadinlar önce kiz çocuklarini ilkokul göndersinler, sonra gelip protesto hakki yapsinlar

  Keşke - muratcelik123

  Bazı kadınlara "ulan" diye hitap eden Erdoğanıda protesto etselerdi. Veya kadın-erkek eşitliğine inanmıyorum dediğinde protesto etselerdi. Ama edemezler. Bunların özgürlükten tek anladıkları "türban" takma özgürlüğü. Halbuki türban kadın için esaret demektir. İkinci sınıf vatandaş olmayı kabul etmek demektir. Bu memleket ne pahasına olursa olsun bu zihniyetten kurtarılmalı. Valla bunun nasıl yapılacağıda artık umurumda bile değil. Bu yolun illa demokratik olmasınada gerek yok. Ne yani Afganistana demokrasi gelsin ister misiniz? İlk seçimleri Taliban kazanır. Meğer bizim halkımızında Afgan halkından pek bir farkı yokmuş...

  ... - k-a-o-s

  vay be o kadar tecavüze,kadın cinayetlerine,tacizlere,kadına yönelik aşağılama ve hakaretlere sessiz kalanlar şimdi birer kadın hakları savunucusu kesildiler başımıza...