Kamer Genç'ten Ferhat Tunç'un evine haciz

Kamer Genç'ten Ferhat Tunç'un evine haciz
Kamer Genç'ten Ferhat Tunç'un evine haciz
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, kendisini hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açtığı sanatçı Ferhat Tunç'un evi ve banka hesaplarına haciz koydurdu.

 

TUNCELİ - CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç , 2011 yılında yapılan seçimlerde BDP 'nin desteğiyle bağımsız milletvekili adayı olan ancak seçimi kaybeden sanatçı Ferhat Tunç'un yaptığı konuşmada kendisine hakaret ettiğini öne sürerek Tunceli Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Mahkeme , Genç'e 8 bin 500 lira tazminat ödemesine karar verdi. Ferhat Tunç ise avukatı aracılığıyla kararı temziye götürdü. Yargıtay kararı onadı. Bunun üzerine Ferhat Tunç, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurup karar düzeltme talebinde bulundu.

DAVA SONUÇLANMADAN HACİZ GELDİ


Tunç, Yargıtay'a yaptığı temyiz başvurusu sonuçlanmadan Milletvekili Kamer Genç'in, avukatı aracılığıyla evindeki eşlarına haciz, banka hesaplarına bloke koydurduğunu söyledi. Tunç, bunun üzerine Tunceli İcra Müdürlüğü'ne 8 bin 500 lira yatırarak hacizi kaldırdı. Ferhat Tunç, şöyle dedi: 

YARGI GENÇ'E ÇALIŞIR

"Yargı; Ferhat Tunç söz konusu olunca elbette Kamer Genç'e çalışır. Bu davayla ilgili söylenecek tek şey budur; Birini 'onursuzluk yapıyor' diye eleştirmenin cezası olmaz. Bunu söylemiş olmamın haklı nedenlere dayandığını o yargının görmesini bekleyemem. Kamer Genç denen zat ve avukatı olacak kişi bu dava süresince gayri ahlaki bir tutum izlemiş ve çıkartmış oldukları yargı kararlarını adeta bir taciz girişimine dönüştürdüler. Yargı süreci bitmeden evime ve banka hesaplarıma haciz konulması nasıl bir mantık, nasıl bir anlayıştır anlamış değilim. Bu utanmazlık örneğidir. 8 bin 500 lirayla yıkılacak adam değilim. Ancak Kamer Genç'e hak etmediği halde giden bu parayı ona helal etmem. Kamer Genç, Dersim'de derin devletin bir figüranı gibi çalışıyor dolayısıyla onun zihniyetiyle mücadele etmek benim ve tüm Dersimliler için onur meselesidir. Ben yaşadıkça Dersim'in tarihsel kimliğiyle oynayan bu zihniyete ve zihniyet sahibi Kamer Genç gibileriyle mücadelem devam edecektir. Bu zatın bunu aklından bir an bile çıkartmaması gerekir." (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1161755116175511

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hakaret - Huang

  Dünyanin neresinde olursa olsun, tek tip insan yaratmaya calistigimiz sürece savas ve düsmanliklar hic bir zaman bitmez. Bir Insan bir grup, bir parti her kim olursa olsun bizden daha fazla senpati görüyorsa tahamül edebilmeliyiz, insanlarin varligina tahamül edebilmeliyiz ki sadece fikirler konusabilsin. Yoksa hakaret etme haki hic kimsenin olmamali. Küfür ve tehditin bir bedeli olmali. Yani para cezasi cok yerinde bir karar.

  Dersim kişligi... - user1023527

  kamer genç tam bir dersim kişiligidir. bu gün dersim halkı için ceza evi görmüş . adliye yolun da çok isyan türküleri söylemiş birine seçimlerde ki cevap ile bu gün sayın ferhat Tunç'a icra emri gönderen kişilik aynı kişiliktir. dersim kişligi eşittir kamer gen..

  Dersim Gerçeği - maximus12

  Dersimin durumunun vahim olduğunun ispatı bizzat Kamer Genç'tir.Bu adamı milletvekili çıkarmak gibi zorunluluğunuz mu var sizin.Gerçi katliamdan sorumlu olan bir zihniyetin partisine bu kadar bağımlı olmalarını anlamıyorum .Nedir sizin bu CHP ve Kamer Genç aşkınız.Seyit Rıza'nın kemikleri sızlıyordur şimdi.

  Iste size bir Ahmet Kaya - Ali Fistan

  Sayin Kilicdaroglu, Sayin Erdogan birakin zamaninda tasladiginiz Ahmet Kaya'yi kaybettikten sonra sahip cikarmis gibi yapmayi, 'bugun nerede olurdu?' uzerine kavga etmeyi, buyrun size tam tekmilli, yuzde yuz bir baska Ahmet Kaya ve Ahmet Kaya hadisesi. Birakin gecmisteki carpiklarinizi ortmeye calismayi, bugune bakin, su ana odaklanin. Tabi eger samimiyseniz. Ih-ih? Ben de oyle dusunmusdum.

  Tencere Dibin Kara - Nasreddin Hoca

  Kamer Genç'i eleştirmek Ferhat Tunç'u aklamaz! Onun, zamanında Dersim'in ve tüm ülkenin onur savaşçıları için yaptığı ve her milliyetten işçi-emekçi kitlenin severek-coşkuyla dinlediği müzikten, para ve kitle fazlalığı için el ovuşturup; yani ulusal çıkar savaşımındaki yükselişten nemalanıp takım(bunlara göre aynen bu:TAKIM) değiştirdiğini çabuk unutmuşuz demek ki! Kendisi milletvekili seçilemedi DERSİM'de! Ve silindi yıllar önce konserine ilk kez götürdüğüm bir vatandaşın(genç komşumun) elini bile sıkmaktan imtina eden küstah tavrıyla bende de! Vuruldu ciğer parem... Babanı unutma yavrum... Vay beni vaylar beni... şimdi sadece anımsadığım anlardan kalan ezgilerde!

  Allah doyursun - kocero 21

  baska ne yapabilirki bu adam? nasil milletvekili olmus ve oluyor anlamis deyilim, adresini versin birazda biz yardim edelim.

  Kamer Genç Bu Davayı Tekrar Açmalı - Hüseyindk

  Kamer Genç bu davayı yeniden açmalı. Kamer Genç, kendisine yapılan bunca hakaret ve iftiradan sonra Ferhat Tunç'a karşı yeni bir dava daha açmalı. Bakın Ferhat Tunç denen şarkıcı-politikacıi Kamer Genç hakkında ne demiş: "Kamer Genç, Dersim’de derin devletin bir figüranı gibi çalışıyor dolayısıyla onun zihniyetiyle mücadele etmek benim ve tüm Dersimliler için onur meselesidir." Ferhqt Tunç ve sırtını dayadığı Kürt milliyetcileri, yıllardır Dersim'de ve baskıcı politikalarını eleştiren herkesi "derin devletin adamı.." olmakla suçladılar. İnsanları böyle iftiralarla korkutup sindirdiler. Anlaşıldığı kadarıyla hala bu kirli politikalarından kararlılar ve devap etireceklerini söylüyorlar. Bunların bu iftiralarına karşı hukuksal yoldan başka mücadele edecek başkada bir yol yoktur.e tığpış tıpış söylediği iftira ve hakaretlerin bedelini öder.Taa ki kendileri gibi düşünmeyenleri “derin devletin adamlar” diye suçlama terbiyesizliğinden ve iftiralarından vaz geçene kadar.