Kameraya takıldılar!

Sekiz ayda kuyumcu soygunundan taksi gaspına kadar 22 olaya karıştıkları öne sürülen ikisi kadın yedi kişi, güvenlik kamerasına takılan görüntüler sayesinde yakalandı.

İSTANBUL - Sekiz ayda kuyumcu soygunundan taksi gaspına kadar 22 olaya karıştıkları öne sürülen ikisi kadın yedi kişi, güvenlik kamerasına takılan görüntüler sayesinde yakalandı. Ümraniye'de iki hafta önce bir kuyumcuya giren silahlı iki kişinin yaptığı soyguna ilişkin soruşturma başlatan polis, güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Görüntülerde eli silahlı kişinin uzun süredir aranan Sırrı Akkılıç olduğu belirlendi.
Soygundan 13 gün önce de Eyüp'te polis ekibiyle çatışmaya giren ve son anda kaçmayı başaran Akkılıç'ı yakalamak için harekete geçildi. Adresleri belirlenen ve Sırrı Akkılıç'ın kardeşi Gökçe Akkılıç'ın da aralarında olduğu ikisi kadın altı kişi dört gün önce gözaltına alındı. Akkılıç da, önceki gün Boğaziçi Köprüsü girişinde kendisini takip eden polis ekibince yakalandı.
Zanlıların 10 Aralık 2003'ten itibaren taksi gaspı, kuyumcu soygunu, oto hırsızlığı, işyeri soygunu ve adam kaçırma olmak üzere 22 olaya karıştığı belirlendi. Akkılıç'ın 14 ay önce cezaevinden şartla salıverildiği belirtildi.