Kamhi'nin ölümüne takipsizlik

Kamhi'nin ölümüne takipsizlik
Kamhi'nin ölümüne takipsizlik
Villasında tabancayla kendisini vurarak intihar ettiği öne sürülen Hayati Kamhi'nin ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı. Savcılık, "ölümde dış etkenler yok" dedi ve takipsizlik kararı verdi.

İSTANBUL - Geçtiğimiz yıl Haziran ayında villasında tabancasıyla kendini vurarak intihar ettiği öne sürülen işadamı Hayati Kamhi’nin ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı. Savcılık, Kamhi’nin intiharında dış etkenler olmadığını belirterek soruşturma dosyasını kapattı.


SORUŞTURMA ÇERÇEVESİNDE 6 KİŞİNİN İFADESİ ALINDI
Ünlü işadamı Jak Kamhi'nin büyük oğlu Hayati Kamhi 4 Haziran 2012 tarihinde Çengelköy'deki villasında ruhsatlı tabancasını başına ateşleyerek intihar etti. Kamhi'nin intiharıyla ilgili Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde geniş çaplı araştırma yapıldı. Savcı, Kamhi’nin eşi Camilla Kamhi ve doktoru Hayim Babur ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 6 kişinin ifadesine başvurdu.


İNTİHARA NEDEN OLAN DURUM TESPİT EDİLEMEDİ
Anadolu Cumhuriyet savcısı Ahmet Çekiç’in yürüttüğü soruşturmada Kamhi’nin özel doktoru Hayim Babur ve villada çalışan 6 görevlinin ifadelerinde Kamhi’yi intihara sürükleyen neden tespit edilemedi. Özel doktoru Hayim Babur'un Hayati Kamhi'nin takıntılı bir yapısı olduğunu belirtmişti. Elde edilen tüm deliller çerçevesinde olayı değerlendiren savcılık, Hayati Kamhi’nin intiharında kendi iradesi dışında bir etken olmadığını belirterek dosyada takipsizlik kararı verdi. Kamhi’nin ölümü tutanaklara resmi olarak intihar vakası olarak geçti.


Arzu KAYA / DHA