Kamil Koç'tan 'Kamil Koç'ta namaz yasağına yalanlama'

Kamil Koç'tan 'Kamil Koç'ta namaz yasağına yalanlama'
Kamil Koç'tan 'Kamil Koç'ta namaz yasağına yalanlama'
Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. firması yayımladığı basın açıklaması ile geçtiğimiz günlerde basında çıkan "Kamil Koç'ta namaz yasağı" haberini yalanladı

Kamil Koç'tan yapılan basın açıklaması şöyle:

Kamuoyu açıklaması

Yeni Akit gazetesinde 27.08.2012 tarihinde yayınlanan “Kamil Koç’ta namaz yasağı” başlıklı haberde (“ Haber ”) ve Gazete ’nin 11. sayfasında yayınlanan Haber’in ayrıntısında, şirketimizin haksız ve yersiz olarak itham edildiği görülmüştür. Söz konusu Haber şirketimizi kamuoyu nezdinde küçük düşürme niyeti ve amacına hizmet etmektedir.

Hizmet sektöründe faaliyet göstermekte olan firmamız, tüm yolcularının haklarının korunması ve memnuniyetinin sağlanması ve tüm yolcuların haklarını zedeleyecek her türlü durumu engellemek ile yükümlüdür. Bu konuda her kademedeki çalışanımız gerekli hassasiyet ve özeni göstermektedir.

Haber’de ismi geçen yolcumuz namaz vaktinin geçtiğini belirterek seyahat etmekte olduğu otobüsün normal mola yeri öncesinde durdurulması ve mola verilmesini araç personelinden talep etmiştir. Araç içinde bulunan 35 yolcumuzun sağ salim biran önce varmaları gereken yere ulaştırılmaları ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin emredici tarifelerine uyma zorunluluğuna uygun hareket edilmesi amaçları gereğince, Haber’de adı geçen yolcumuzun talebi yerine getirilememiş, bunun üzerine yolcumuz tamamen kendi isteği ile otobüsten inmiştir.

Haber’e konu olay yukarıda anlatılan şekilde ve saikler ile gerçekleşmiştir, Kamil Koç Otobüsleri A.Ş.’nin itibarını azaltma gayesi ile hazırlanan haberde iddia edilenin aksine, şirketimizin namaz yasağı gibi akla ve vicdana uymayacak hiçbir uygulaması bulunmamaktadır.

Kamil Koç Otobüsleri A.Ş.’nin kendisi tarafından işletilen Aktarma Merkezleri de dahil olmak üzere hizmet aldığı tüm mola yerlerinde mescit bulunmaktadır. Gerek seyahatleri sırasında namaz kılmak isteyen yolcularımız gerekse çalışanlarımız ibadetlerini bu noktalarda rahatlıkla yerine getirmektedirler.

Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. istisnasız her bireyin her türlü düşünce ve ibadet özgürlüğüne saygı duyan, düşünce ve ibadet özgürlüğünü kollayan ve gözeten bir firmadır. Bunun en büyük kanıtı 86 yıldır hiçbir yüz kızartıcı suçla adı yan yana anılmamış, tüm haklarını hukuk çerçevesinde aramış ve çözmüş, ilkelerine ve değerlerine sonuna kadar bağlı şirket geçmişimizdir.

Kamil Koç