'Kamu hesabı'ndan medya kampanyası

'Kamu hesabı'ndan medya kampanyası
'Kamu hesabı'ndan medya kampanyası
Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, bugünkü köşesinde çarpıcı bir imza kampanyası haberi duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin elektronik posta sisteminden, Gezi Parkı'yla ilgili yönlendirici bir basın kampanyası metni gönderilmişti insanlara...

Radikal.com.tr – Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, bugünkü köşesinde çarpıcı bir imza kampanyası haberini duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yazışmalarının yapıldığı elektronik posta sisteminden, Taksim Gezi Parkı’yla ilgili yönlendirici bir metin gönderilmişti insanlara…

Bayer’in aktardığına göre mesaj, belediyenin üst düzey görevlilerinden birine ait. Belediyeye ait bir hesaptan, yani kamuya ait bir kuruluşun resmi uzantılı e-posta adresinden yapılan kampanya çağrısı şöyle:

“Gezi Parkı ile ilgili olayları medyanın veriş şekli malum. Burada ağaçların kurtarılmasından öte bir şeylerin kotarılmak istendiğini hepimiz biliyoruz. Türkiye medyasının daha önce de bu tür operasyonları olmuştu. Dolayısıyla onların tavrı şaşırtıcı değil. Ancak Batı medyasının bu olay karşısındaki tavrı olağanüstü taraflı. Yıllardır takip ettiğimiz BBC bile kaynağı belli olmayan haberleri gerçekmiş gibi verebildi. Batı medyasının bu tutumuna karşı sesimizi duyurmak ve tepki vermek için bir şeyler yapmamız lazım. Aşağıdaki bağlantıda BBC, CNN ve USA Today başta olmak üzere Batılı medya kuruluşlarının editörlerine gönderdiğimiz ve aynı zamanda bir imza kampanyası olarak başlattığımız bir metin var.
Sizlerden bu metne imza koyarak destek vermenizi bekliyorum. Ayrıca mümkün olduğu kadar geniş kitlelere duyuralım.
Selam ve dua ile...”

İşte İBB e-posta sisteminden yapılan bu çağrı tartışma konusu oldu. Başbakan’ın Kuzey Afrika gezisinden dönüşünde yapılacak karşılama töreni için metro seferlerinin sabaha kadar sürdürülmesi de tartışma konusu olmuştu.


  http://www.radikal.com.tr/113729011372902

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - r11

  başka bir traj-i komik akape zihniyeti ürünü..bide gazetecilik objektif olmalı falan yazmışlar..yahu 7 gazetenin iktidar talimatıyla aynı başlıkla yayınlandığı,neredeyse tüm medyanın akapenin yalan haber politikasının izinde yayın yaptığı bir dönemde bunları söyleyebilecek kadar yüzsüz ve pişkin nasıl olabiliyorlar pes doğrusu!

  iste belediyecilik budur - bardemu

  Istedigin insana istedigin saatte istedigin yerden istedigin yere toplu tasima sagla ve zorla sozde gosterilere gotur getir. Istemediklerini butun toplu tasima hizmetlerinden mahrum et. Sonra butun tarafli medyaya ragmen hala "benim istedigimi yayinlamiyorlar" diye sikayet dilekceleri kararlarda fikir uretme, urettirme, basbakan ne derse onu takip et. The show is over.