Kamyoncu eylemi için açıklama: Köprüde risk oluştu

Kamyoncu eylemi için açıklama: Köprüde risk oluştu
Kamyoncu eylemi için açıklama: Köprüde risk oluştu
İstanbul Anadolu Yakası'nda döküm alanı bulamadıkları gerekçesiyle 2 bin hafriyatçının gerçekleştirdiği eylem hakkında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan açıklama geldi.

Radikal.com.tr - Hafriyat kamyonlarının geçişi sırasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde risk oluştuğunu söyleyen Bakan Binali Yıldırım, salınımın sınırlar içerisinde olduğunu belirtti.
Bakan Yıldırım şu şekilde konuştu: "Hafriyat kamyonlarının gelişigüzel yarış arabası gibi köprüye girmesi ve tamamının ağır araç olması ciddi risk oluşturur. Dün yaşanan olay bunlardan birisidir. Salınım sınırlar içerisinde olmuştur. Kısa sürmüştür. Ama bu bize bir işaret vermiştir. Kontrolsüz girişlerin engellenmesi lazım Protesto demokratik bir haktır. Ama başkalarının hayatını riske sokmak haksızlıktır."


  http://www.radikal.com.tr/115181711518172

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Volkan1 rumuzlu yorumcu arkada$: - ankakusu4

  Turkiye ile ABD'yi karsilastirmissin. Bu arada, bahsettigin o kopru Seattle yakinlarindaki, 1940'larda coken Tacoma Narrows koprusudur. Uzerinden araclar gectigi icin degil, dizayninda yapilan bir hata neticesinde, ruzgarin hizi belirli bir limiti asinca, koprunun dogal frekanslarindan birini harekete gecirmis, gittikce buyuyen salinimlar neticesinde kopru cokmu$tur. Neyse. ABD nere... Turkiye nere. ABD'nin yillik karayollari icin ayridigi butce Turkiye'nin toplam hazinesi kadardir. Koprunun basindaki i$iga kadar Turkiye'de duzeltilmesi gereken o kadar cok $ey var ki..Saymakla bitmez. Sensor kontrollu kavsaklardan (bombo$ yolu oylece 60 saniye beklemek yok Amerika'da), her sokaga konulan hiz levhalari (sirf yeterince levha olmadigi icin "$ehir ici hiz limiti 50 km dir" gibi komedi otesi yuvarlak bir sacmalik da yok Amerika'da), trafik lambasi olmayan her kavsaga (evet istisnasiz her kavsak!) konulan DUR levhalari gibi tonla yapilmasi gereken i$ var TR'de. Turkiye'de insanlardan once geli$tirilmesi gereken bir Kara Yollari Te$kilati var. Kurallari uygulamaya yardimci olacak yeterince altyapi yok ki Turkiye'de. Millet hangi kurala nasil uyacak? ABD'den. Odenen bunca vergilere bu trafik duzeni felaket derecede kotu. Sozumona sayin devlet buyuklerimiz de ABD'ye falan gidip gelen insanlar. Demezler mi acaba yahu nedir bu sacmalik? 90km hiz limiti olan yoldaki kavsakta eger bir SARI lamba sadece 1 saniye sureyle yanip hemen kirmiziya geciyorsa, bu, devlet vatandasinin hayati ile dalga geciyor demektir. Kopru'nun kirmizi i$igina kadar ohhooo o.

  Bu is ABD de nasil cozuluyor - Volkan1

  Videoyu gorunce sasirmamak elde degil,nerdeyse yikilma noktasina gelmis kopru.Buyuk bir olay atlatilmis,umarim hemen cozum uretirler.ABD'de bu sekilde coken bircok kopru cokmus gecmiste,belgeselleri izleyenler hatirlarlar.Bunun cozumude cok kolay: koyarsin koprunun basina kirmizi isigi,bu isik arabalarin arasina mesafe koyan cinsinden,kirmizida gecen otomatikmen resimlenip ceza aliyor.Sensor'lar belli bir yuk miktarini asinca yeni araba almiyor kopruye.Boylece hic yigilma olmadan vede zaman harcamadan musluktan damlayan sulan gibi tek tek gecis yapiyorlar.Gecmis olsun diyorum ama bu aymazligi da anlayamiyorum.Hem kopru yetkililerini hemde suruculeri kiniyorum.