Kan davası Bitlis'ten İstanbul'a taşındı: Üç ölü

Bitlis'te arazi anlaşmazlığından başlayan kan davası İstanbul'a taşındı. Fahrettin ve Alaattin kardeşlerle amcaoğulları Tahsin Teke, Gaziosmanpaşa'da uzun namlulu silahlarla öldürüldü. Dört saldırgan kaçtı.

İSTANBUL - Bitlis'te arazi anlaşmazlığı nedeniyle işlenen cineyetle başlayan kan davası Gaziosmanpaşa'ya taşındı. Uzun namlulu silahlarla saldırıya uğrayan Teke Ailesi'nden Fahrettin ve Alaatin kardeşler ile amca oğulları Tahsin Teke öldü, üçüncü kardeş Liyattin Teke ise saldırıdan yaralı kurtuldu.
Malkoçoğlu Mahallesi Namık Kemal Caddesi'nde dün sabah saat 08.30 sularıydı. Üç kardeş, 39 yaşındaki Fahrettin, 37 yaşındaki Alaattin ve 35 yaşındaki Liyattin ile 25 yaşındaki amca oğulları Tahsin Teke'yi taşıyan araç, çalıştıkları inşaatın önüne gelmişti. Tam araçtan iniyorlardı ki, başka bir aracın içinden uzun namlulu silahlarla yaylım ateş başladı.
Yaralı olarak kaçtı
Fahrettin, Alaattin ve Tahsin olay yerinde ölürken, Liyattin Teke araçtan inerek kaçtığı için saldırganların elinden, hafif yaralı halde kurtuldu.
Dört kişi oldukları sanılan saldırganlar geldikleri araçla olay yerinden uzaklaştı.
Saldırının ardından olay yerine gelerek güvenlik çemberi oluşturan polis ekipleri yaptıkları incelemede, çok sayıda boş mermi kovanı buldu. Polislerin yaptığı ilk incelemeden sonra yakındaki bir özel hastanenin morguna kaldırılan cesetler, daha sonra Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek. Cinayetler Teke ailesinin Gaziosmanpaşa'daki yakınlarını yasa boğdu.
Saldırının, iki aile arasında daha önce Bitlis'te arazi anlaşmazlığı nedeniyle işlenen cinayetin ardından ortaya çıkan kan davası nedeniyle yapıldığı olasılığı üzerinde duruluyor. Kimlikleri tespit edilen saldırganların yakalanması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler geniş çaplı operasyon başlattı.