Kan davası korkusu köy boşalttı

Malazgirt ilçesinin Beypınarı Köyü'nde kan davası korkusuyla köy boşaldı. 110 kişilik Gökçur ailesi ev, ahır, tezek, saman ve otlarını yakarak köyü terk etti.

MUŞ - Malazgirt ilçesinin Beypınarı Köyü'nde kan davası korkusuyla köy boşaldı. 110 kişilik Gökçur ailesi ev, ahır, tezek, saman ve otlarını yakarak köyü terk etti.
40 haneli 400 nüfuslu köyde bir ay önce, İgan ve Kırtaş aileleri ile Gökçur ailesi arasında arazi anlaşmazlığından silahlı kavga çıktı. Köy meydanındaki çatışmada 50 yaşındaki Kerem İgan öldü. Salı günü yine çatışma oldu, bu kez 22 yaşındaki Çetin İgan hayatını kaybetti. Aynı aileden iki kişi ölünce Gökçur ailesi, kan davası güdüleceği endişesiyle köyü terk etme kararı aldı. Bulanık ilçesi Adıvar Köyü'ne gitmek üzere yola çıkan Gökçurlar eşyalarını traktörlere yüklerken, jandarma güvenliği sağladı. Geniş güvenlik önlemi alan jandarma ise göç etmeden önce ev ve otları yakan beş kişiyi gözaltına aldı. Jandarma, iki kişinin öldürülmesiyle ilgili olarak sekiz kişinin yakalandığını, soruşturmanın sürdüğünü belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7587247587240

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.