Kanal D Ankara temsilcisi Erhan Karadağ gözaltına alındı

Kanal D Ankara temsilcisi Erhan Karadağ gözaltına alındı
Kanal D Ankara temsilcisi Erhan Karadağ gözaltına alındı
Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için dün gece Ankara'da düzenlenen gösteride bulunan Kanal D'nin Ankara Temsilcisi Erhan Karadağ da gözaltına alındı.

Radikal.com.tr - İstanbul ’da Gezi Park’ı eylemlerine destek amacıyla Ankara ’da düzenlenen gösteriler dün gece sabaha kadar sürdü.

Gece ise polis Kızılay’dan çekildi ve eylemciler meydana girdi. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde polis Kızılay’da bekleyen kalabalık gruba biber gazı ile yeniden müdahale etti.

Sakarya caddesindeki bar ve büfelerin içlerine giren polislerin, buralara sığınan insanları döverek gözaltına aldığı kaydedildi.

Eylemler sırasında Kızılay’da bulunan Kanal D’nin Ankara Temsilcisi Erhan Karadağ da gözaltına alındı. Karadağ, gözaltına alınmasını Twitter hesabından, “Eylemcilere destekten ank emniyetinde gözaltindayim.” diyerek duyurdu.

Karadağ’ın gözaltına alınması haberi duyulur duyulmaz avukatlar ve Kanal D çalışanları Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi’ne gitti. Olayın duyulmasının ardından Adalet Bakanlığı da devreye girdi. Karadağ’ın avukatları ile görüşmesi sağlandı. Karadağ, kısa süre sonra serbest bırakıldı.