Kanal D Ankara temsilcisi Erhan Karadağ gözaltına alındı

Kanal D Ankara temsilcisi Erhan Karadağ gözaltına alındı
Kanal D Ankara temsilcisi Erhan Karadağ gözaltına alındı
Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için dün gece Ankara'da düzenlenen gösteride bulunan Kanal D'nin Ankara Temsilcisi Erhan Karadağ da gözaltına alındı.

Radikal.com.tr - İstanbul ’da Gezi Park’ı eylemlerine destek amacıyla Ankara ’da düzenlenen gösteriler dün gece sabaha kadar sürdü.

Gece ise polis Kızılay’dan çekildi ve eylemciler meydana girdi. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde polis Kızılay’da bekleyen kalabalık gruba biber gazı ile yeniden müdahale etti.

Sakarya caddesindeki bar ve büfelerin içlerine giren polislerin, buralara sığınan insanları döverek gözaltına aldığı kaydedildi.

Eylemler sırasında Kızılay’da bulunan Kanal D’nin Ankara Temsilcisi Erhan Karadağ da gözaltına alındı. Karadağ, gözaltına alınmasını Twitter hesabından, “Eylemcilere destekten ank emniyetinde gözaltindayim.” diyerek duyurdu.

Karadağ’ın gözaltına alınması haberi duyulur duyulmaz avukatlar ve Kanal D çalışanları Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi’ne gitti. Olayın duyulmasının ardından Adalet Bakanlığı da devreye girdi. Karadağ’ın avukatları ile görüşmesi sağlandı. Karadağ, kısa süre sonra serbest bırakıldı.


  http://www.radikal.com.tr/113593911359399

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kanal D ankara temsilcisi hk. - fgemak

  Kanal D ankara temsilcisinin gözaltına alınmasını kınıyoruz,halk gücünü hafife alarak polis gücüyle,500 bin kişilik parti tabanıyla toplumu tehdit etmeye devam eden sayın başbakan büyük bir hata ve yanılgı içindedir ok yaydan çıkmak üzeredir,bu boyutlara varan tepkiyi artık susturup toplumu eski haline döndürmenin pek kolay olacağını sanmıyoruz,bu toplum silivride yaşanan haksız ve hukuksuzluklara Silivri toplama kampını basarak masum insanların tahliyesini sağlayacaktır.başbakan cumhurbaşkanı, adalet bakanının çekeceği olduğunu düşünüyoruz.

  Gözaltında twit mi atmış? - m.esenceli

  Gözaltı koşullarında baya iyileştirme olmuş.

  kanal d nin muhabiri neden içeri alınmış - okkes cavus

  bir kaç gündür ülkesine yeşiline parkına ve, halkın kullanabileceyi alana sahip çıkmak isteyenleri. hükümetin polisleri, insangibi demokratik haklarını savunan insanları, insanfsız ve acımasız insani kurallara hiç riayet etmeden öldüresiye vurdular. kendilerininde bu halkın bir ferdi gibi görmediler. hep lanetle anılacak bir intiba bırakdılar. yazıklar olsun dedirttiler bu halk yarınları için çocukları için ülkesinin güzelliyi için herşeyi göze alarak. gezi parkına ve taksime yürüdü bu insanlar saygıile karşılanması gereken insanlar hepsinin anlından öpüyor kutluyorum.......

  KANAL D - 14Bernard

  EUROD=Kumar kanali Cinko diziden sonra baslar geceyarisini gecene kadar ciplak kizlar,kabadayi erkekler cirtlak bagirir sizi 500Euro kazanmaya davet eder.Kackere msg yazdim tik yok.AB deki halki da siz aptal mi zannediyorsunuz.Bu zihniyet gozaltinda.Bakalim sonucu bekleyelim.Gazeteci diye benim ozgurlugumu sinirlama hakki yok.

  Polis Taksim'den çekildi. - brandywine06

  Darısı diğer illerin başına! Çünkü orada mecburen çekildiler ama ülkenin başka kentlerinde hep bildiğimiz saldırgan, acımasız, karşısındaki vatandaşı düşman olarak gören polis. Taksim'deki çekilme görüntüyü kurtarmak için sadece.

  Terörle mücadele mi? - brandywine06

  Gezi parkı protestosuna katılan bir insanın sorgulanmak için terörle mücadele şubesine götürülmesi nasıl anti-demokratik bir yönetim altında yaşadığımızı en iyi gösteren örnek. Bunu söyleyin, başka söze gerek yok zaten.

  Her gun ekranda gordugumuz basarili gazeteci goz altinda... - ERIL

  yaklasik on yildir hukumet olan Recep Tayip Erdogan giderek diktator olma hevesindedir.Yani geldigi islamist gelenege bagli olarak Turkiye ye hilafeti getiren katil Yavuz Sultan Selim olmak istiyor. Dusunemedigi ya da bilmedigi bir olgu vardir o da dun tarih oldu,gunumuz Turkiyesi çagdas Avrupa adaydir ve yeni kusak aydin,entellektuel ve en onelisi de pozitif bilimi kavramis yasama çagdas pencereden bakiyor.AKP teba kulturunden geldigi için gelecegi ve degisim,donusumun bir diyalektik materyalizm yasasi oldugundan bihaberdir,boyle gerici,statukocu,islamist bir parti olmasyidi unlu gazeteci,aydin insan olan kanalD de çalisan Ehan Karadag'i çevreci oldugu için goz altina almazdi.