Kanal D: Konuşkan'ı kaçırmadık

Kanal D Haber Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Özkan, Üzeyir Garih cinayetiyle ilgili sorgulandıktan sonra serbest bırakılan Pınar Konuşkan'la ilgili medya kavgası içine girmediklerini belirtti.

İSTANBUL - Kanal D Haber Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Özkan, Üzeyir Garih cinayetiyle ilgili sorgulandıktan sonra serbest bırakılan Pınar Konuşkan'la ilgili medya kavgası içine girmediklerini belirtti. Özkan, canlı yayına çıkardıkları Konuşkan'la babası aracılığıyla görüştüklerini söyledi.
Kanal D Haber Koordinatörü Kerimcan Kamal ise arbedenin Konuşkan'ın akrabalarının evinin önünde yaşandığını belirterek, "Bu arbededen sonra Konuşkan tekrar eve girdi. Biz daha önce babasıyla görüşmüş ve canlı yayına çıkarmıştık. Konuşkan'ın bulunduğu evdeki akrabaları babasına haber verdi ve o da bizimle görüşmesini kabul etti. Konuşkan sessiz sedasız bize geldi" diye konuştu. Konuşkan'ı canlı yayına çıkarmak için medya mensupları arasında yaşanan olayların basının saygınlığını zedelediğini kaydeden Kamal, "Basın kendi kendine zarar veriyor. Bu tür olayların artık sona ereceğini sanıyorum" dedi.