Kandil, CHP'li aday adayına randevu vermemiş

Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - Yerel seçimler öncesinde ittifak arayışları sınır dışına da taşındı. İstanbul ’un eski bir CHP ’li ilçe belediye başkanı destek arayışı için Kandil’de KCK Yürütme Konsey Başkanı Cemil Bayık ile bir araya gelmek istedi. Ancak Bayık kabul etmedi. CHP’li eski belediye başkanının bu girişimi hafta sonu Diyarbakır’a gelen KDP yöneticileri tarafından da doğrulandı.
CHP’nin, kamuoyu tarafından tanınan, İstanbul’un bir ilçesinde eskiden belediye başkanlığı yapmış bir ismin Kandil’e giderek görüşmek istediği bilgisi kulislerde şok etkisi yarattı. Edinilen bilgiye göre, eski belediye başkanı, KCK yöneticileriyle görüşmek için Erbil’e gitti. Örgütün temsilciliğini yürüten isimlerle irtibat kuran CHP’li talebini iletti. Görüşme gerekçesi de eskiden görev yaptığı ilçe belediye başkanlığı için kendisine ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için de bir başka isme destek istemek. KCK yönetimi talebi şaşkınlıkla karşılarken, Bayık’ın bunu reddettiği öğrenildi. Bu girişim KDP yetkilileri tarafından doğrulandı. Girişim hakkında yapılan görüşmelerde hükümet yetkililerine de bilgi verilmiş olabileceği konuşuluyor.


  http://www.radikal.com.tr/116218911621891

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şunun adını yazın.. - kaşınan adam

  Öyle bir haber yazıyorsunuzki burada Kandilden icazet almağa giden bir zat var fakat ismi yok.Bunu ziyareti yapan belli ise ismini yazı belli değilse haberi hiç vermeyin.Yazdığınız haberle CHP nin ismi geçiyor ve bu olay CHP nin hanesine olumlu veya olumsuz kaydediliyor.Ama konu istanbul olunca tabiki olumsuz geçiyor.