Kandil dağı bombalandı

Kandil dağı bombalandı
Kandil dağı bombalandı
Kuzey Irak'ta PKK kamplarına dün düzenlenen hava operasyonunda Kandil Dağı, savaş uçakları tarafından gece saatlerinde bombalandı.

Irak'ın kuzeyinde bulunan PKK varlığına yönelik olarak dün saat 11.00 sıralarında başlatılan sınır ötesi hava operasyonu gece saatlerinde de devam etti.

Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssü'nden dün saat 23.00 sıralarında 4 uçak 'acil' kodlu emirle havalandı.

Hakkari üzerinden Irak'ın kuzeyine geçen 4 F-16 savaş uçağı, Kandil Dağı bölgesine yöneldi. Yaklaşık 1 saat süren operasyon sonucunda Kandil Dağı ve çevresinde bulunan toplam 12 hedefin bombalandığı belirtildi.

Bombardımanda hedefler arasında PKK'lılar tarafından kış üslenmesi için hazırlanan sığınaklar hedef alındı. Operasyona katılan uçakların saat 00.30 sıralarında üslerine döndü.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Irak

  ,

  Diyarbakır

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Kandil

  ,

  F-16

  ,

  Gece

  ,

  Hava

  ,

  operasyon

  ,

  kış

  http://www.radikal.com.tr/111698411169847

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kandil dağı bombalandı hk. - fgemak

  diyarbakırdan kalkan uçakların kalkıştan önce gürültüsünü duyan diyarbakırdaki teröristler hemen telefona sarılıp kandile uçaklar geliyor mesajı veriyorlardır, onlarda hemen saklanıyorlar bu şekilde uçakların başarılı olması mümkün değil.

  niye mi? - Efendisiz65

  çünkü bu devletin barışmakla alakası yok. başbakan biz barışacağız diyor ama kürt hareketine kullandığı üslup ortada. bombalamak için yolladığı jetleri de cabası. öcalan imralıdan çıkarılmayacak, genel af yok(ki kim kimi affediyor o da ayrı bi konu), anadilde eğitim diye birşey yok, kimlik hakları falan zaten hikaye, ee erdoğan barışacakmış! kiminle barışıyorsun erdoğan efendi? mehmet metinerle aran açılmış onunlamı barışacaksın? yok kastın kürt hareketiyse sen bu üslupla barışı düşünmüyorsun, düşündüğün tek şey kürt hareketinin tasviyesi ki onu da başaramazsın.

  neden operasyon? - ismet65

  hani barış için müzakere ve görüşmeler başlamıştı? Böyle operasyonlar yapılırsa, kusura bakmayın kimsede silahları bırakamaz. Silahların bırakılmasını istiyorsanız, operasyonlar, tutuklamalar durmalı ve barış dilli kullanılmalı. Yoksa buna benzer eylemler bugünki siyasetin normalleşmesine hizmet edemez. O zaman provakasiyon eylemlerini başka yerde aranmamalı. Barışa yönelik adımların atıldığı şu günlerde sürecin sekteye uğratılmasına ve barış umutlarının bir başka bahara kalmasına asla izin verilmemelidir. Yeter artık bunca katliam, bunca kan, bunca gözyaşı! Karşılıklı silahlar sussun, barış rüzgarları esin! Bıjı aşıtı…

  BUNA - pispor

  "savaş sizin istediğiniz yerde başlar,ama barış sizin istediğiniz yerde bitmez".imralı ile başlayan sürecin gayesi kandili silasızlandırmak ise bu jetler niçin halen kandili bombalıyor anlayamadım.

  barış rüzgarı nereye esti - çağıran

  kısa sürdü barış rüzgarı sanırım

  Bu ne? - Dijleyim..

  Hem barıştan bahsediliyor silahlar bırakılsın deniliyor hem de gece yarısı gidip gerilla öldürmek için dagları bombalıyorsun? Nerde samimiyetiniz? PKK bu durumda silahı neyinize güvenerek bıraksın ki?

  nasıl??? - kullaniciadlikisi

  başbakan pariste katledilen kadınlar için görüşmeleri baltalıyorlar diyor aynı gün Kandil mi bombalanıyor? Yok artık!