Kandil ve Zap kampları bombalandı

Kandil ve Zap kampları bombalandı
Kandil ve Zap kampları bombalandı
Irak'ın kuzeyinde bulunan PKK kamplarına bugün bir hava operasyonu düzenlendiği öğrenildi. 12 savaş uçağının katıldığı hava operasyonunda Kandil ve Zap bölgelerinin bombalandığı bildiriliyor.

DİYARBAKIR - PKK ’nın Irak’ın kuzeyinde bulunan kamplarına yönelik bugün bir hava operasyonu düzenlendiği öğrenildi. 12 savaş uçağının katıldığı hava operasyonunda Kandil ve Zap bölgelerinde belirlenen hedeflerin bombalandığı belirtiliyor.
Diyarbakır’da bulunan 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden bugün sabah saatlerinde peş peşe savaş uçakları havalandı. Sabah ilk olarak Diyarbakır’dan 2 savaş uçağı kalkarak Irak’ın kuzeyine gidip keşif uçuşu yaptı. Daha sonra 8’inci Ana Jet Üssü’nde konuşlu bulunan 181 ve 182’nci Filo Komutanlığı’na bağlı 10 F-16 savaş uçağı daha bölgeye gönderildi. Savaş uçakları saat 11.00 sıralarında Hakkari’nin Çukurcu İlçesi üzerinden geçerek Irak’ın kuzeyine yöneldi.


‘ANLIK İSTİHBARAT BİLGİSİ’ AÇIKLAMASI


Irak’ın kuzeyinde iki kola ayrılan savaş uçaklarının eş zamanlı olarak PKK’nın komuta merkezinin de bulunduğu Kandil ve Zap kamplarını bombaladı. 2013 yılının ilk operasyonuna 12 savaş uçağının katıldığı ve alınan anlık bir istihbarat bilgisi üzerine bu bölgelerde yapıldığı öğrenildi. (Felat BOZARSLAN/DHA)