Kandil ve Zap kampları bombalandı

Kandil ve Zap kampları bombalandı
Kandil ve Zap kampları bombalandı
Irak'ın kuzeyinde bulunan PKK kamplarına bugün bir hava operasyonu düzenlendiği öğrenildi. 12 savaş uçağının katıldığı hava operasyonunda Kandil ve Zap bölgelerinin bombalandığı bildiriliyor.

DİYARBAKIR - PKK ’nın Irak’ın kuzeyinde bulunan kamplarına yönelik bugün bir hava operasyonu düzenlendiği öğrenildi. 12 savaş uçağının katıldığı hava operasyonunda Kandil ve Zap bölgelerinde belirlenen hedeflerin bombalandığı belirtiliyor.
Diyarbakır’da bulunan 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden bugün sabah saatlerinde peş peşe savaş uçakları havalandı. Sabah ilk olarak Diyarbakır’dan 2 savaş uçağı kalkarak Irak’ın kuzeyine gidip keşif uçuşu yaptı. Daha sonra 8’inci Ana Jet Üssü’nde konuşlu bulunan 181 ve 182’nci Filo Komutanlığı’na bağlı 10 F-16 savaş uçağı daha bölgeye gönderildi. Savaş uçakları saat 11.00 sıralarında Hakkari’nin Çukurcu İlçesi üzerinden geçerek Irak’ın kuzeyine yöneldi.


‘ANLIK İSTİHBARAT BİLGİSİ’ AÇIKLAMASI


Irak’ın kuzeyinde iki kola ayrılan savaş uçaklarının eş zamanlı olarak PKK’nın komuta merkezinin de bulunduğu Kandil ve Zap kamplarını bombaladı. 2013 yılının ilk operasyonuna 12 savaş uçağının katıldığı ve alınan anlık bir istihbarat bilgisi üzerine bu bölgelerde yapıldığı öğrenildi. (Felat BOZARSLAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/111501211150121

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  üç nokta... - 3039

  Diyarbakır'da operasyon, 10 pkk'linin öldürüldüğü söyleniyor. Aynı zamanda zap ve kandil de bombalanıyor. Yani kan akıtmaya devam ediyorlar. öbür yandan da Öcalanla görüşmeler sürüyor, şiddet dursun deniliyor. Havuç ve sopa taktiği belki bir çok probleme çare olur ama Kürd meselesine bir çare olmadığını eğer hala bu devlet öğrenmediyse... (üç nokta)