Kandil'de 4 PKK'lı öldürüldü

Kandil'de 4 PKK'lı öldürüldü
Kandil'de 4 PKK'lı öldürüldü
TSK'nın Kandil'e yönelik düzenlediği hava saldırısında 4 PKK'lının öldürüldüğü açıklandı.

TSK tarafından dün Kandil ve sap bölgelerine düzenlenen hava operasyonlarında 4 PKK ’lının öldüğü açıklandı.

PKK’ya yakın internet siteleri tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık 12 sat süren bombardımanda PKK’nın Kandil’deki kamplarında 4 örgüt üyesinin öldüğü bildirildi.

“IRAK SINIRINDAKİ HEDEFLER VURULDU”

Dün yapılan açıklamada Diyarbakır ’da bulunan 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden kalkan F-16 savaş uçaklarının 2 günden bu yana Türkiye Irak sınırında yaptıkları keşif uçuşları ardından belirlenen hedeflere operasyon düzenlediği, 14.30’da başlayan operasyonda sınırın sıfır noktasında bulunan hedeflerin ve Zap ve Kandil dağındaki kampların bombalandığı açıklanmıştı.

7 hedefin vurulduğu operasyonda hedefler arasında bazı sığınakların bulunduğu bilgisine yer verilmişti.


  http://www.radikal.com.tr/1123173112317318

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kandilin bombalanması - bozkıradamı

  Kardeşim o zaman önce ateşkesi sağlayın.Kürtlerin hatası bu.işiniz gücünüz tsk'ya laf sokmak.barış umuduyla türklerin dili yumuşamışken sizde bırakın şu tsk düşmanlığını.eleştirecekseniz devleti eleştirin niye operasyon yapılıyor diye.tsk kendi başınamı hareket ediyor sizce.hemde tayyipe rağmen.belki türklerde barış için türk askerinden nefretle bahsetmemeniz şartını benimsiyor.Tamam bizim türkler olarak çok hatamız oldu.Her gün onlarca insan faili meçhul olarak katledilirken kürtlere destek olmalıydık.Uluderede 50 lira için sabahın köründe,yarım metre karda para kazanmaya çalışan çocuklarımız katledildiğinde türkler yurdun her tarafında sokağa dökülmeliydi.bunları kabul ediyorum.bunlar büyük yaralardır.ama artık unutalım yaşananları.Karşılıklı hatalarımızı kabul edelim.Özür dileyelim birbirimizden ve barışalım.unutmazsak hiç bir zaman bir arada yaşayamayız.

  Çözüm Değil Çözmece - serdar_5

  ...şu kesitte Öcalan?ın temsil ettiği varsayılan Kürt siyasi hareketinin önerdiği çözüm herkesin anayasal eşit yurttaş kimliğiyle varolabileceği tam demokratik bir Türkiye. Buna karşılık devletin/Erdoğan?ın çözümden kastı, bizlere yansıdığı kadarıyla, Kürt silahlı güçlerinin silah bırakıp sınır dışına çıkmaları, onun deyimiyle ?Türkiye?nin teröristlerden temizlenmesi?. Bunun ötesinde iyimser niyet okumalarından, dezenformasyonlardan, umut çıkarımlarından başka şey bilmiyoruz. Şeffaf olduğu iddia edilen süreç Kürt tarafı açısından ne kadar şeffafsa Erdoğan-devlet tarafı açısından o kadar belirsiz ve örtük.(Oya BAYDAR)

  NE OPERASYONU - coolunuz

  Baris konusulurken, Turk ordusu neden harekat yapiyor? 30 yildir yaptida birsey mi oldu.

  Böyle Barış Olmaz Olsun - serdar_5

  Hilal Kaplan gibi akp yanlısı bir yazar dahi bu ikiyüzlülüğü eleştirdiği halde, Kürt politikacılarından ciddi bir tepki gelmiyor! Akpnin hedeflerinden birisi de bu rehavete kapılma hissini yaratmak olmalı. Erdoğan gibi bir karakterin; kendisi gibi düşünmeyen hiçbir kimseve kesim ile barış yapabileceğine inanmıyorum. Bu karakter, tipik bir osmanlı karakteri ve yaşananlar tipik bir osmanlı oyunu.

  kandilde 4 pkk lı öldürüldü hk. - fgemak

  bu uçaklar kandile gezmeye gitmiyorlar,hedefi sabit görürlerse makinalı tüfek ateşi açarak netice almaya çalışmaları gerektiğini düşünüyoruz.

  Tam bagimsiz bir kurdistana dogru! - gollo

  Eger tc devleti bu sekilde devam ederse cok merak ediyorum PKK ve Kurtler bunu daha ne kadar tahmul eder bilemiyorum. Bir yandan sinir disina ciksinlar deyip ki buna hic bir haklari olmadigi gibi, ama eskisinden biraz daha fazla atesle oynadigininda farkinda degiler.Her halde bunu yapanlar Irak ,Suriye; Misir, Tunus ,Libya gibi olmayi cok istiyorlar.Eger böyle devam ederse tc. devleti hicte uzak gözukmuyor onlarin durumuna dusmek,iki toplumun bir birinde ne kadar ayristigini göruyoruz,ne kadar kardeslik naralari atilsada sahte bir sekilde hicte ic acici gözukmuyor. Yani bunlari yazarken cok karamsar biri oldugum icin degil, yapilanlarin bana yazdirdiklaridir baska bir sey degil.Bir kere önce "Baris" kelimesinin anlamini dogru yapmak lazim sadece teorik olrak degil , pratik olarakta bilmek lazim ,ama bunlar ne yapiyor ,teoride bagiryorlar , bagiriyorlar ama pratikte bir sey yok.Dunyanin nersesinde görulmus hem bir baris sureci baslatacaksin hemde insanlarin ustune bomba yagdiracaksin ,bunu PKK icinde söyluyom yani tek tarafli söylemiyorum ??? Barisin olmasi icin önce gönullerin hos olmasi lazim, dilde degil gönulde razi olacaksin, sen durmadan böyle bir surecte bomba yagdirirsan herhalde bu surec hayalden öteye gitmez.O zaman ne olacak? Iste o zaman her sey degise bilir vede baslikta belirttigim gibi olabilir.

  Eyvah bahar geliyor...! - Jan21

  Bahara az kaldı PKK misilleme eylemler yapma olasılığını düşünün ve bunlar karşısındaki tepkiler. İşte o tepkileri şimdi de bekliyoruz ki barış olacaksa anlam kazansın. Eğer o tepkiler gelmezse susar baharda çiçeklerin solmasını izleriz yazık olur. Anaları ağlatmayın artık yeter...