Kandıra Cebeci Plajı'nda iki gencin cesedi bulundu

Kandıra Cebeci Plajı'nda iki gencin cesedi bulundu
Kandıra Cebeci Plajı'nda iki gencin cesedi bulundu
Kandıra'daki Cebeci Plajı yakınlarında 17 yaşındaki Melisa Kolpar ile Ziya Yağcı'ın cesetleri bulundu. Genç kızın ölmeden önce dövüldüğü anlaşılan cesedi kaldıkları çadırın içinde bulunurken, Ziya Yağcı'nın cesedi hemen yakındaki cankurtaran kulesinde asılmış olarak bulundu.

KOCAELİ – İstanbul başta olmak üzere yakın illerden günübirlikçi tatilcilerin ve çadır kuranların akın ettiği Kandıra'nın Karadeniz sahilindeki Cebeci Plajı'na bu sabah gelenler cankurtaran kulesinde birisinin asılı olduğunu gördü. Haber verilmesi üzerine jandarma ekipleri hemen olay yerine geldi. Yapılan incelemede, iple asılı cesedin Ziya Yağcı'ya ait olduğu anlaşıldı. Bir süre sonra, Yağcı'nın sahilde bir kız arkadaşıyla birlikte çadırda kaldığı tespit edildi. Çadıra giden jandarma ekipleri burada Ziya Y.'nın aynı yaştaki kız arkadaşı Melisa K.'nın da cesedini buldu. Melisa K.'nın kesin ölüm nedeni henüz belirlenemedi. Ancak vücudunda dayak izleri olduğu, gördüğü şiddet sonucu hayatını kaybetmiş olması ihtimalinin üzerinde durulduğu ifade edildi.

Kandıra Cumhuriyet Savcılığı soruşturmayı çok yönlü olarak sürdürürken olayın cinayet olabileceği gibi, iki genç arasında çıkan tartışmanın ardından Ziya Y.'nin genç kızı döverek ölümüne neden olduktan sonra intihar etmiş olabileceği de değerlendiriliyor.

ÇARPICI DETAYLAR

Melisa K.'nın ölümünden sonra sosyal medya hesaplarında paylaştığı karamsar mesajlar dikkat çekti. Melisa K, instagram hesabında paylaştığı bir fotoğrafı altına yazdığı, "Canımın içi seni çok özledik. Hele ben hala senin kabrine gelemedim. O yüzden senin yanına gelmeye karar verdik çok az kaldı" mesajı dikkat çekti. Melisa K'nın Facebook hesabında ise takma ad kısmında 'ölü' ifadesi yer alıyor.

OYUNCULUK YAPIYORDU

Melisa K'nın arkadaşı Ziya Y. ile ölümü Kocaeli'ne şoke etti. Melisa K'nın Kocaeli'de bir cast ajansına kayıtlı olduğu ve Medcezir, Kaderimin Yazıldığı Gün ve Tatlı Küçük Yalancılar gibi dizilerde küçük roller aldığı öğrenildi. Ziya Y'nin de aynı cast ajansında kaydının olduğu belirtiliyor.

 

AMCA: 03.00'TE OKEY OYNUYORDU

Yaşamını yitiren Ziya Yağcı'nın amcası Ahmet Yağcı yeğeninin kendi halinde sakin bir genç olduğunu söyleyerek, "Ziya düzgün, efendi kendi halinde yaşayan kimseye zararı olmayan bir çocuktu. Kız arkadaşıyla arada bir görüştüğünü duyuyordum. Yeğenim dün gece saat 03.00 gibi erkek arkadaşlarıyla okey oynadığını biliyoruz. Kız gece mi geldi? Nasıl geldi? Bu konuda bir bilgimiz yok. Yeğenimin herhangi bir sorunu yoktu. Rahmetli kız arkadaşının internete öldüğünü yazdığı bir çocuk ismi var. Kimdir? Nedir? Ne zaman öldü? Onu da bilemiyoruz" dedi.

(Mustafa BAĞDİKEN / DHA)