Kangal'da arama çalışmaları sürüyor

Sivas'ın Kangal İlçesi'nde, Koç Holding'e bağlı ve Kangal Termik Santralının yakıt ihtiyacını sağlayan Demir Export Kömür İşletmelerinde pazar günü meydana gelen toprak kayması sonucu göçük altında kalan dört operatöre ulaşmak için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Sivas'ın Kangal İlçesi'nde, Koç Holding'e bağlı ve Kangal Termik Santralının yakıt ihtiyacını sağlayan Demir Export Kömür İşletmelerinde pazar günü meydana gelen toprak kayması sonucu göçük altında kalan dört operatöre ulaşmak için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Kazı çalışmalarında, 32 metre derinlikte, operatör Mehmet Demir'in kullandığı dozerin parçaları ile ceketi bulundu. 32 metre derinliğe inen Sivil Savunma ekipleri de kurtarma çalışmalarına başladı. Göçük altında kalan işçi yakınlarıyla öteki işçilerin gergin bekleyişi de sürüyor. Çalışmalarda ikinci bir toprak kaymasından korkuluyor. Bu arada,
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan gelen iki müfettiş, olay günü ocak sahasında görevli mühendislerin ifadelerine başvurdu. Kömür işletmesinde, 10 Haziran'da meydana gelen göçükte, iş makineleriyle çalışan operatörler Osman Karataş, Mehmet Demir, Hacı Ömer Çay ve Haydar Yıldız, tonlarca toprak altında kalmışlardı.