Kanser hastası genç ağrısı artınca ambulans kaçırdı

Kanser hastası genç ağrısı artınca ambulans kaçırdı
Kanser hastası genç ağrısı artınca ambulans kaçırdı
Ağrısı artınca hastaneye kaldırılan Yalova'da yaşayan genç İstanbul'a götürülmeyince ambulansı kaçırdı. Poli, ambulansı lastiklerine ateş ederek durdurduSüheyla GÖZDERELİLER

YALOVA - 2 yıldır bağırsak kanseri olan ve aniden fenalaşınca Devlet Hastanesi’ne getirilen 30 yaşındaki Celal Akçal, İstanbul’daki bir hastaneye götürülmeyince sinirlenerek, bindiği ambulansı kaçırdı. Polisin peşine düştüğü Akçal’ın kaçırdığı ambulans, Çiftlikköy İlçesi yakınlarında, lastiklerine ateş açılarak durdurulabildi. Polis merkezine götürülen ve ‘akli dengesi bozuk’ raporu verilen Celal Akçal, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildi.
Yalova’da doğalgaz tesisatçılığı yapan ve 2 yıldır bağırsak kanseri tedavisi gören evli ve 1 çocuk babası Celal Akçal, dün saat 18.00 sıralarında Yalova Yaşar Okuyan Bulvarı önünde rahatsızlanınca eşi Kudret Akçal ambulans çağırdı. Kudret Akçal’ın iddiasına göre, ambulans görevlileri eşini agresif hareketleri nedeniyle ambulansa almadı. Bunun üzerine Özel Uzmanlar Hastanesi’nden ambulans istendi. Olay yerine gelen ambulans, Akçal’ı önce Uzman Hastanesi’ne buradan da Yalova Devlet Hastanesi’ne götürdü. Yalova Devlet Hastanesi’nde kendisine gerekli müdahalenin yapılmadığını öne süren Akçal, daha önce tedavi gördüğü İstanbul Çapa'daki Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ambulansla sevk edilmesini istedi. Hastane yönetiminin bunun mümkün olmayacağını söylemesi üzerine sadece iç çamaşırı bulunan Akçal, dışarıya fırlayarak, kendisini hastaneye getiren Özel Uzmanlar Hastanesi’ne ait 77 DR 292 plakalı özel ambulansı çalıştırarak kaçırdı.POLİS LASTİKLERİNE ATEŞ AÇTIDurumun polise bildirilmesi üzerine güvenlik güçleri ambulansın peşine düştü. Çiftlikköy İlçesi’nde polisin aracın lastiklerine ateş açmasıyla durdurulan Celal Akçal, daha sonra ifadesi alınmak üzere Gaziosmanpaşa Mahallesi Polis Merkezi’ne getirildi. Akçal’ın Topçular İskelesi’ne doğru gittiği, buradan da İstanbul Çapa’daki Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gitmeyi planladığı belirtildi.
Sakinleştirici iğne yapılan Akçal’ın eşi Kudret ve yakınları, Polis Merkezi’ne akın etti. Yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Kudret Akçal, “Eşim böyle bir insan değildi. İki senedir hastalığı nedeniyle çok zor günler geçirdi. 4 kez ameliyat oldu ve kemoterapi tedavisi hala sürüyor. Psikolojisi bozuldu. Yaşanan bu olayın nedeni, hastamızı almayan Yalova Devlet Hastanesi ambulansı görevlileridir” dedi.
İfadesi alınan, sağlık kontrolünden geçirilen ve akli dengesi bozuk raporu verilen Celal Akçal, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. (dha)