'Kansere geç tanı konuldu' davası

'Kansere geç tanı konuldu' davası
'Kansere geç tanı konuldu' davası

Evli ve iki çocuk babası avukat Mehmet İsen kemoterapi gördü. FOTOĞRAF: DHA

İZMİR - Avukat Mehmet İsen, iki yıl önce apandisit ameliyatı olduğu hastanede kendisine kanser teşhisi konabilecekken doktorların bunu gözden kaçırdığını öne sürerek, Sağlık Bakanlığı’ndan 1 milyon 200 bin lira tazminat istedi.
İzmir Barosu’na kayıtlı avukat Mehmet İsen, karın ağrısı şikayetiyle gittiği İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde apandisit ameliyatı oldu. Ameliyattan iki yıl sonra kolesterol testi için Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne müracaat eden İsen,  kanser teşhisiyle tedaviye alındı. Bir dizi ameliyat geçiren evli ve iki çocuk babası İsen’e yüzde 87 iş göremez raporu verildi.
Halen kemoterapi tedavisi gören Mehmet İsen, apandisit ameliyatı sırasında, patoloji servisinden kendisine daha çok kadınlarda görülen kanser çeşidi olan ‘Müsinoz Kistatenom’ olabileceği yönünde rapor verildiğini, ancak doktorların bunu gözden kaçırdığını öne sürerek, avukatı Ender Benli aracılığıyla Sağlık Bakanlığı aleyhine 1 milyon lira maddi, 200 bin lira da manevi tazminat istemiyle mahkemeye başvurdu. (dha)