Kanseri bile tedaviye kalkmış

Kendini doktor olarak tanıtıp aralarında epilepsi (sara) ve kanser hastalarının da bulunduğu kişileri tedavi etmeye çalışan 35 yaşındaki Demet İskeleci adlı kadın yakalandı.
Haber: NEŞET KARADAĞ / Arşivi

ADANA - Kendini doktor olarak tanıtıp aralarında epilepsi (sara) ve kanser hastalarının da bulunduğu kişileri tedavi etmeye çalışan 35 yaşındaki Demet İskeleci adlı kadın yakalandı.
Yenibaraj Mahallesi'nde oturan Demet
İskeleci, iddiaya göre, çevresinde oturan yurttaşlara kendisini doktor olarak tanıtıp, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde görev yaptığını, bir de polikliniği bulunduğunu söyledi. Buna inanan komşusu 43 yaşındaki Emine Gültekin epilepsi hastası oğlu 6 yaşındaki Muhammet Ali'yi, 40 yaşındaki Hale Hazır ise 15 yaşındaki kanser hastası kızı Işıl'ı İskeleci'nin evine götürdü. Bir süre çocuklara ilaç verip iğne yapan İskeleci tedavi ve ilaç parası olarak Gültekin'den 110 milyon lira aldı.
Çocuklarının kötüleşmesi üzerine
İskeleci'nin gerçek doktor olmadığından kuşkulanan Gültekin ve Hazır polise başvurdu. Sahte doktor, Yenibaraj Mahallesi 10'uncu Sokak'ta yalnız yaşadığı evinde gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen sahte doktor İskeleci, nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Demet İskeleci, iftiraya kurban gittiğini öne sürerek, "Ben kendimi doktor olarak tanıtmadım. Sadece kendilerine ilaç alımında yardımcı oldum" dedi.