Kantinden LCD TV aldı

Cezaevi kantininden 37 ekran TV satın alan Abdullah Öcalan, TRT 1 ve TRT Şeş'in yanı sıra Kanal D, Star, Show ve ATV'yi de izleyebilecek.

ANKARA - MİT ile görüşme sürecinde cezaevi koşullarının iyileştirilmesini talep eden Abdullah Öcalan, Başbakan Erdoğan ’ın onayının ardından televizyonuna kavuştu. Cezaevi İzleme Kurulu, Öcalan’ın TRT 1, TRT Şeş ve karasal yayın yapan diğer ana kanalları izlemesine izin verdi. Teknisyenler, Öcalan’ın LCD sistem televizyonuna Kanal D, ATV, Star, Show TV gibi kanalları da ayarladı. Öcalan böylece, başta Muhteşem Yüzyıl olmak üzere birçok diziyi de izleyebilecek.
Başbakan Erdoğan, Afrika temaslarını sürdürürken, Öcalan’a TV verilmesi yönünde talimat verdiğini açıklamıştı. Bu talimatın gereği yerine getirildi ve Cezaevleri İzleme Kurulu’nun onayının ardından Öcalan’a, 12 metrekarelik odasına bir TV alabileceği bildirildi. Öcalan da İmralı Cezaevi Kantini aracılığıyla 37 ekran bir LCD TV satın aldı.

TRT Radyo’dan TRT Şeş’e
Öcalan, bugüne dek iki kanallı bir radyodan yararlanabiliyordu. İmralı’ya gönderilen teknisyenlerin, Öcalan’ın koğuş duvarına TV’yi monte ettiği bildirildi. Cezaevi İzleme Kurulu’nun kararına göre Öcalan, TRT 1 ve TRT Şeş ile karasal yayındaki bazı kanalları izleyebilecek. Öcalan’ın haber kanallarına erişmesi ise şimdilik mümkün görünmüyor. Öcalan, koşullarının iyileştirilmesini isterken, gazeteleri ve yeni çıkan kitapları da okuyabilmeyi talep etmişti. Yapılan değerlendirmede, bugüne dek birçok bölümü kesilerek sadece bazı gazeteler gönderilen Öcalan’a yakın zamanda daha fazla gazete verilebilecek. (RADİKAL)