Kapalı geçit kazası: İki ölü

Vatan Caddesi'nin Ulubatlı mevkiinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan 43 yaşındaki Sevim Davulcu ile kimliği belirlenemeyen 15 yaşındaki genç kıza otomobil çarptı.

İSTANBUL - Vatan Caddesi'nin Ulubatlı mevkiinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan 43 yaşındaki Sevim Davulcu ile kimliği belirlenemeyen 15 yaşındaki genç kıza otomobil çarptı. Davulcu ile genç kız, olay yerinde hayatını yitirdi. Ana-kız oldukları sanılan ikili, 10 metre arayla yol kenarına düşerken, yanlarında da içinde evraklar bulunan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bir poşeti bulundu. Kazanın ardından yola düşen plakanın izini süren polis, Etiler Narin Sitesi'nde oturan bir genç kadını gözaltına aldı.
Kazanın ardından olay yerine yaklaşık 20 metre mesafede olan Ulubatlı Metro İstasyonu'nun bulunduğu altgeçidin kapalı olduğu belirlendi. Olay yerine yakın yerdeki otel çalışanları, Davulcu ile genç kızın kendilerine 'Alibeyköy'e nasıl gideceklerini' sorduklarını, minibüse binmeleri için yolun karşısına geçmeleri tarif edilince de altgeçide yöneldiklerini anlattı. Davulcu ile genç kızın, geçidin kapalı olması üzerine, yaklaşık 250 metre uzaklıktaki yaya geçidini de kullanmadan karşıya geçmeye çalıştığı belirtildi.
Gerekçe: Güvenlik
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. yetkilileri, metro altgeçitlerinin hem yolcuların karşıdan karşıya geçmelerini, hem de istasyona inmelerini sağladığını ve işletme saatleri içinde açık bulunduğunu ifade etti. Metro altgeçitlerinin gece güvenlik gerekçesiyle zorunlu olarak kapatıldığını dile getiren yetkililer, aksi halde art niyetli kişilerin metro hatlarına ulaşarak ulaşım sisteminin güvenliğini tehdit edilebileceğini söyledi. Ulubatlı Metro İstasyonu altgeçidi kepenklerinin gece saat 00.40 sıralarında güvenlik görevlilerince kapatılıp sabah 05.45'te de açıldığı belirtildi.