Kapalı yol yaşama açıldı

Yılın sekiz ayını kar altında geçiren Hakkâri'nin merkeze bağlı Konak Köyü'nde, oğlunun oynadığı silahın ateş alması sonucu yaralanan genç kadın, Hakkâri Devlet Hastanesi'ne sekiz saatte ulaştırılabildi.

HAKKÂRİ - Yılın sekiz ayını kar altında geçiren Hakkâri'nin merkeze bağlı Konak Köyü'nde, oğlunun oynadığı silahın ateş alması sonucu yaralanan genç kadın, Hakkâri Devlet Hastanesi'ne sekiz saatte ulaştırılabildi. Talihsiz kadın, hastanede genel cerrah olmadığı için önce askeri hastaneye, oradan da Van'a götürüldü.
Validen talimat
Nahide Akdoğan, önceki gün eşine ait ruhsatlı Kalaşnikof marka silahı eline alarak oynayan oğlu yedi yaşındaki Serhat'ın kazayla tetiğe dokunmasıyla yaralandı. Olay üzerine yakınları, Nahide Akdoğan'ı hastaneye ulaştırabilmek için kar yağışından dolayı kapalı olan köy yolunun ulaşıma açılması için durumu telefonla Hakkâri Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu'na bildirdi. Vali Nasuhbeyoğlu Akdoğan'ın kurtarılması için köye iş makinesi gönderilmesi talimatını verdi. Ekipler, kepçe, paletli kar aracı ve 112 Acil Servis'e ait ambulansla Hakkâri'den yola çıktı. Sağlık ekibinin ambulansı bir süre sonra kara saplanınca, paletli kar aracı kullanıldı.
Ekip, beş saat süren zorlu yolculuktan sonra Akdoğan'a ilk müdahaleyi yaptı. Kar aracında sürekli kan kaybeden yaralı Nahide Akdoğan, kent merkezine üç kilometre uzaklıkta bırakılan ambulansla bindirildi. Dönüş yolculuğu da yaklaşık üç saat sürdü. Nahide Akdoğan, sekiz saat sonra hastaneye yetiştirildi. Acil servise kaldırılan yaralı Nahide Akdoğan, burada yapılan ilk müdahalenin ardından genel cerrah olmadığı için Van'a götürüldü.


    http://www.radikal.com.tr/7664207664200

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.