'Kapatıyoruz'lar mağaza zinciri haline geldi!

Elde kalan binlerce mobilyayı ucuza elden çıkarmak için 'Kapatıyoruz' adıyla mağaza açan mobilyacı, altı ayda kâra geçti.

İZMİR - Elde kalan binlerce mobilyayı ucuza elden çıkarmak için 'Kapatıyoruz' adıyla mağaza açan mobilyacı, altı ayda kâra geçti. İlgi üzerine İzmir'den sonra Denizli ve Manisa'da da birer 'Kapatıyoruz' açıldı!
İzmir'in mobilya imalat ve satış üssü Kısıkköy 'Issızköy'e dönerken krizde ağır yara alan Söğütlü Mobilya, reklamcının cinfikirliliği sayesinde kâra geçti. Lojistik Reklâm'ın sahibi Necdet Pirincal taktiğini anlattı:
"Söğütlü Mobilya 2.5 yıl önce kriz nedeniyle fabrikasını kapattı. Elde yüzlerce yemek odası takımı, oturma grubu, kanepe, masa, sandalye, salon ve yatak odası takımları kaldı. Bu krize bir reçete yazmamız gerekiyordu. Karabağlar'da beş katlı büyük bir yer kiraladık. Mağazaya sürekli 'kapatıyoruz' yazmak, hem haksız rekabet yaratacak hem de tüketici aldanacaktı. Biz de her şeyi yasalara uygun yaptık. Mağazanın adını 'Kapatıyoruz' olarak esnaf sicile tescil ettirdik.
Ürünleri üzerine 50 YTL-100 YTL kâr koyup uygun fiyatlara satıyoruz."
İlgi üzerine Denizli ve Manisa'da da birer şube açan 'Kapatıyoruz'larda artık sadece Söğütlü'nün değil başka imalatçıların da elinde kalan ürünler düşük kârla satılıyor.