Kapıkule hayvanat bahçesine döndü!

Kapıkule Gümrük Muhafaza ekipleri, Bulgaristan'dan Türkiye'ye giren bir otomobilde kutular ve çantalar içinde, 34 cins köpek yavrusu ve 40 muhabbet kuşu ele geçirdi.

EDİRNE - Kapıkule Gümrük Muhafaza ekipleri, Bulgaristan'dan Türkiye'ye giren bir otomobilde kutular ve çantalar içinde, 34 cins köpek yavrusu ve 40 muhabbet kuşu ele geçirdi. Biri kadın üç Bulgar, hayvan kaçakçılığı nedeniyle gözaltına alındı. Havasızlıktan kendinden geçen yavrular havalandırıldıktan ve mama verildikten sonra Edirne Belediyesi Köpek Barınma Evi'ne gönderildi. Kapıkule'de önceki gün de Türkiye'ye kaçak olarak sokulmak istenen 190 muhabbet kuşu, 22 papağan ve dokuz yavru köpek ele geçirilmişti. İlaçla bayıltılan hayvanları, ayılan kuşların ötmesi ele vermişti.
Bir haftada Bulgar plakalı otomobillerde 590 muhabbet kuşu, 24 papağan ve 57 köpek ele geçirdiklerini söyleyen gümrük yetkilileri, "Hayvan kaçakçıları yanlarına aldıkları güzel kadınlara ve lüks otomobillerle kendilerine aile görüntüsü vermek istiyor ve yoğunluktan faydalanarak arama yapılmayacağını düşünüyorlar. Ancak biz kaçakçılara göz açtırmıyoruz" dedi.