Kapıkule'de herkese gözaltı

Jandarma Komutanlığı, Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Kapıkule Kara Ulaştırma Şube Müdürlüğü personeline yönelik rüşvet operasyonu başlattı. Edirne Başsavcılığı'nın talimatıyla başlayan 'Yıldız Operasyonu'nda ulaştırma görevlilerinin gözaltına alınması nedeniyle Kapıkule'de TIR giriş ve çıkışı dört saat durdu.

EDİRNE - Jandarma Komutanlığı, Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Kapıkule Kara Ulaştırma Şube Müdürlüğü personeline yönelik rüşvet operasyonu başlattı. Edirne Başsavcılığı'nın talimatıyla başlayan 'Yıldız Operasyonu'nda ulaştırma görevlilerinin gözaltına alınması nedeniyle Kapıkule'de TIR giriş ve çıkışı dört saat durdu.
İstihbarat çalışmaları bir yıldır süren operasyon Kapıkule, İstanbul ve İzmir'de eşzamanlı olarak başlatıldı. Gümrük kapısından giriş ve çıkış yapan TIR ve otobüslerin uluslararası yük ve yolcu taşıma belgelerinin kontrolünü yapan ve aralarında Kapıkule Kara Ulaştırma Şube Müdürü Keriman Kök'ün de olduğu 10 kişi gözaltında, 11 kişi daha aranıyor. Zanlılar rüşvet almak, sahte gümrük işlemi, resmi evrakta tahrifat ve şirketlere menfaat sağlamakta suçlanıyor.