Kapkaç çetesinden ayrılmak isteyen çocuk paramparça

Beykoz'da poşet ve bavul içine bulunan ceset parçalarının sırrı çözüldü. Polis, cep telefonu hırsızı olduğu iddia edilen 15 yaşındaki Müslüm Kanyılmaz'ın başka bir çeteyle çalışmak istediği için öldürülüp parçalandığını iddia etti.

İSTANBUL - Beykoz'da poşet ve bavul içine bulunan ceset parçalarının sırrı çözüldü. Polis, cep telefonu hırsızı olduğu iddia edilen 15 yaşındaki Müslüm Kanyılmaz'ın başka bir çeteyle çalışmak istediği için öldürülüp parçalandığını iddia etti.
Yavuz Türk Mahallesi Çınarlıdere mevkiinde 15 Mart 2007 günü iki çöp poşeti içinde erkek kolları bulundu. Bundan bir ay sonra da nisan ayında Beykoz Küçüksu Deresi'nde bu kez siyah bir bavulun içinde iki bacak ve kaburga kemikleri çıktı. Adli Tıp'ta yapılan incelemede tüm parçaların tek bir cesede ait olduğu belirlendi. Parçalanarak öldürülen kişi 15 yaşındaki Müslüm Kanyılmaz'dı.
Yürütülen soruşturmada Kanyılmaz'ın çevresinde 'iyi cep telefonu hırsızı' olarak bilindiği ve Emniyet'te iki kaydı olduğu anlaşıldı. Kanyılmaz 20 yaşındaki Sinan Aracı ve 46 yaşındaki Nazım Yıldırım'la çalışıyordu. Kanyılmaz'ın bu kişilerin yanında hırsızlık yapmak istemediği için öldürülmeden bir hafta önce de Zonguldak'a kaçtığı ancak geri getirildiği öğrenildi. Polise göre Kanyılmaz, Ümraniye'de başka bir çeteyle çalışmak istiyordu, bu nedenle de arkadaşlarıyla arası bozulmuştu. Bunun üzerine Çengelköy'de operasyon düzenlendi. Aracı ve Yıldırım'la birlikte Beyhan Türkoğlu gözaltına alındı. Yıldırım'ın banyosunda ve otomobilinde kan izlerine rastlandı. Evde bulunan iki bıçak, bir balta ve bir tabancaya el kondu.
Üç zanlı tutuklandı
Zanlılar sorgularında Kanyılmaz'ın aşırı uyuşturucu aldığı için öldüğünü ve cesetten kurtulmak için de parçalara bölüp, poşete ve bavula koyduklarını anlattı. Zanlıların dereye attığı cesedin kafasıysa bulunamadı. Zanlılar cesedi parçalamak için kullandıkları baltanın sapını temizlenmeyince maviye boyadıklarını söyledi. Adliyeye çıkarılan üç zanlı tutuklandı.