Kapkaç yine can yaktı

Büyük şehirlerdeki kapkaç ve gasp bir türlü engellenemiyor. Özellikle İstanbul'da kapkaç ve gasp mağdurları son günlerde yine çoğaldı.

İSTANBUL - Büyük şehirlerdeki kapkaç ve gasp bir türlü engellenemiyor. Özellikle İstanbul'da kapkaç ve gasp mağdurları son günlerde yine çoğaldı.
Ayağından vurdular
Bir tekstil firmasında çalışan ve Hasköy'de oturan Havva Özgünkaya, dünkü kapkaç mağdurlarından biriydi. İşe gitmek için sabah evinden ayrılarak Piripaşa Mahallesi Göktuğ Çıkmazı'na giren Özgünkaya'nın karşısına biri maskeli üç kişi çıktı. Maskeli kişi, Özgünkaya' nın ağzını kapatıp silahı kafasına dayayarak elindeki çantayı alıp arkadaşlarına verdi. Çantayı alan iki kişi kaçarken, maskeli saldırgan Özgünkaya'nın bacağına bir el ateş edip uzaklaştı.
Bacağından yaralı halde evine kadar giden Özgünkaya, yakınları tarafından Okmeydanı Hastanesi'ne kaldırıldı. Özgünkaya'nın durumu iyi. Olayın şokunu üzerinden atamayan Özgünkaya, saldırganlardan birini yaklaşık bir ay önce oturduğu semtte gördüğünü ve bu kişinin önüne kestiğini belirterek, "Karşıma çıkıp silahı kafama dayadılar. 'Çantanı ver' dediler. Direnmeden verdim. İkisi kaçarken, maskeli olan birkaç metre yürüdükten sonra geri döndü ve silahını doğrultup ateş etti" dedi.
Dün, günün ikinci mağduru Didem Akarsu oldu. Akarsu, babasıyla Maltepe Tapu Sicil Dairesi'ne giderek, sattığı evinin işlemini yaptırdı. Evini sattığı kişiden 116 milyar lira alan Akarsu ve babası, otomobillerine bindi. Akarsu, para dolu çantasını otomobilin arka koltuğuna koyar koymaz kapıyı açan bir kişi çantayı alıp kaçtı. Akarsu, "Çantayı alan bir otomobile binerek kaçtı. Bizi takip etmişler. Polise otomobilin plakasını bildirdim" dedi. Plaka sahte çıktı.
Öğrenciyi bıçakladılar
Dün İzmir'de de üç kişi, Nezihe Korkarkorkmaz adındaki kadını oturduğu apartmanın girişinde karnından bıçaklayarak çantasını gasp etti. Polis, yaralı bulduğu kadını hastaneye kaldırdı. İzmit'te de üniversite öğrencisi Gökberk Sonugelen, önceki gece önünü kesen ve paralarını isteyen dört kişiye 'Param yok' deyip direnince sırtından bıçaklandı. Saldırganlar kaçarken, Sonugelen hastanede tedavi altına alındı. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7667867667860

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.