Kapkaç zanlısı Sülün Osman'ın yeğeni iddiası

Dolmabahçe'de kırmızı ışıkta duran otomobillerin camının kırılarak sürücülerin çantalarının çalınmasıyla ilgili olarak gözaltına alınan 25 yaşındaki Murat Sülün'ün, ünlü dolandırıcı 'Sülün Osman'ın yeğeni olduğu iddia edildi.

İSTANBUL - Dolmabahçe'de kırmızı ışıkta duran otomobillerin camının kırılarak sürücülerin çantalarının çalınmasıyla ilgili olarak gözaltına alınan 25 yaşındaki Murat Sülün'ün, ünlü dolandırıcı 'Sülün Osman'ın yeğeni olduğu iddia edildi.
10 Mart'taki olayda yarım saat arayla iki otomobilin camını bujiyle kıran kapkaççı koltuktaki çantaları alarak kaçmıştı. Olay tesadüfen orda bulunan bir kamera tarafından görüntülenmiş ve bu görüntüler polisce incelemeye alınmıştı.
Emniyet'te sabıkalılara ait fotoğraflarla yapılan karşılaştırma sonucu polis, S.S.'yi şüpheli olarak gözaltına aldı. S.S. ise görüntülerdeki kişinin Murat Sülün olduğunu söyledi. Polis, önceki gün Kasımpaşa'da bir eve düzenlediği baskında Sülün'ü gözaltına aldı. Emniyet yetkilileri, Sülün'ün 'dolandırıcılar kralı' olarak tanınan Osman Sülün'ün yeğeni olduğunu söyledi. 'Susma' hakkını kullandığı belirtilen Sülün'ün 26 Mart'ta da Eminönü'nde bir kapkaç ve oto hırsızlığına karıştığı da öne sürüldü. Dolmabahçe'deki kapkaç olayında çalınan cep telefonları ise bir seyyar satıcıda ele geçirildi. Satıcı, telefonu kendisine satan kişinin Sülün olduğunu teşhis etti.


    http://www.radikal.com.tr/7435337435330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.