Kapkaççı 'atlet' kaçırdı

Yapılan bir ihbar üzerine Antalya'da bir eve baskın düzenleyen polis, Batman'dan bir hafta önce kapkaç yaptırılmak üzere kaçırılan 15 yaşındaki M.O'yu buldu.
Haber: SONER KOCAER / Arşivi

ANTALYA- Yapılan bir ihbar üzerine Antalya'da bir eve baskın düzenleyen polis, Batman'dan bir hafta önce kapkaç yaptırılmak üzere kaçırılan 15 yaşındaki M.O'yu buldu. İlköğretimde okurken atletizm yapan M.O.'yu kapkaç sırasında iyi koşacağı gerekçesiyle kaçıran dört kişilik çete her yerde aranıyor.
M.O'nun kilit altında tutulduğu evi ihbar üzerine basan polis, M.O'yu işkence ve açlıktan perişan halde buldu. M.O'nun vücudunda sopa kırıldığı ve kapkaç yapması için hapsedildiği evde bir hafta boyunca işkence yapıldığı belirlendi. M.O'yu kapkaç yapması için kaçıran dört kişilik çetenin peşine düşen polis M.O.'nun telefonundan ulaştığı zanlılardan birini verilen buluşma yerine geldiği sırada gözaltına aldı. Yetkilileri adı açıklanmayan bu kişinin, olayla ilgisinin araştırıldığını söyledi.
Banyoda dövmüşler
Baskın yapılan evde kendisine işkence yapılan sopaları gösteren 15 yaşındaki M.O., "Beni dört kişi zorla kaçırıp buraya getirdi. Bu apartman dairesine kilitleyip sürekli işkence yaptılar. Bana devamlı 'Sen hızlı koşuyormuşsun, bizim için kapkaç yapacaksın' dediler. Karşı gelince banyoya sokup, sopalarla ve tekme tokat dövdüler" diye konuştu.
Yemek yedirilen ve kıyafetleri yenilenen M.O., Antalya Emniyeti Çocukları Koruma Şubesi'nde gözlem altında tutuluyor. Yetkililer çete üyelerinin yakalanmasıyla birlikte M.O.'nun Batman'a gönderileceğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7494397494390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.