Kapkaççılar kör etti!

Dur denilemiyor
İstanbul'daki kapkaç terörü sürüyor. Bağcılar'da salı günü, işten eve giden 50 yaşındaki Murat Göl'ün yolu, Yakup ve Seçluk adlı 'tinerciler'ce çevrildi. Göl, cep telefonu ve 20 milyon lirasını vermek istemeyince, başına ve yüzüne sopalarla vurularak bayıltıldı.
Bir yakalama
Saldırganlar telefon ve parayı alıp kaçarken, Göl'ü oğlu tesadüfen buldu. Hastanede Göl'ün kör olduğu anlaşıldı. Polis, üniversiteli Ahmet Hakan Canıdemir'i öldüren kapkaççılardan birini yakaladığını açıkladı.

İSTANBUL - Hemen her gün bir kapkaç terörünün yaşandığı İstanbul'da, 50 yaşındaki Murat Göl kapkaççılara cep telefonunu vermediği için iki gözünden oldu.
Olay Bağcılar Güneşli Mahallesi'nde geçen salı günü meydana geldi. İnşaat işçisi Göl, çalıştığı inşaattan akşam saatlerinde çıkmış, evine doğru yürüyordu. Gül'ün ifadesine göre bu sırada mahallede 'tinerci' olarak bilinen ve insanlardan zorla para isteyen Yakup ve Selçuk isimli iki kişi önünü kesti. Ellerinde sopa ve demir çubuklar bulunan bu kişiler, Göl'den cep telefonunu ve bütün parasını vermesini istedi. Saldırıya uğrayacağını anlayan Göl, kaçmaya çalıştı, ancak saldırganlar tarafından yakalandı. Saldırganların yüzü ve kafasına demir çubuk ve sopalarla vurduğu Göl, kanlar içinde yere düştü. Başında yarıklar oluştu ve yüzü tanınmayacak hale geldi.
Saldırganlar Göl'ün cep telefonuyla 20 milyon lirasını aldıktan sonra kaçtı. Ağır yaralanan Göl, yol kenarında baygın bir şekilde kaldı. Bu sırada işten dönen büyük oğlu Murat Göl, babasını tesadüfen gördü. Baygın olan babasını hemen Eyüp SSK Hastanesi'ne taşıdı. Buradaki kontrollerde beyin travması geçirdiği belirlenen Göl, Okmeydanı SSK Hastanesi'ne sevk edildi. Göl, doktorların müdahalesine karşın iki gözünü kaybetti.
Şüphelilerden biri yakalandı
Murat Göl'ün diğer oğlu Muhterem Gül, babasının başına gelenler hakkında şu bilgileri verdi: "Mahallemizde tinerci olarak bilinen, insanların yolunu kesen, tehdit edip para isteyen insanlar var. Bunlara karşı kimse hiçbir şey yapmıyor. Bu kişiler mahalledeki boş arazilerde yatıyor. Babam, Yakup ve Selçuk isimli iki tinercinin kendisinden cep telefonu istediğini, vermeyince de gasp ederek almaya çalıştıklarını söyledi. Sopayla babamın kafasına ve yüzüne bayılana kadar vurmuşlar. Tesadüfen Murat abim tarafından yolda bulunmuş. Abim bulmasa orada ölecekti. Doktorlar babamın bir daha göremeyeceğini söyledi."
Murat Göl'ün ifadesi doğrultusunda şüphelilerden birinin yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.