Kapkaççılar yine işbaşında

Bıçaklı kapkaççılar, çantasını kaptıkları kadının yanında bulunan eşini yaralayarak kaçtı.

İSTANBUL - Bıçaklı kapkaççılar, çantasını kaptıkları kadının yanında bulunan eşini yaralayarak kaçtı.
İstanbul'da birçok kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olan kapkaç terörüne bir yenisi daha eklendi. Yenibosna Gündüz Sokak üzerinde önceki gece saat 00.30 sıralarında meydana gelen olay, şöyle gelişti:
Manisa'dan Yenibosna'ya akraba ziyaretine gelen Ayten ve Suat Çalışkan çifti, gece birlikte dışarı çıktı. Çalışkan çifti evden çıkıp kısa bir süre ilerledikten sonra kimliği belirlenemeyen üç kişi, arkalarından yanlarına yaklaştı. Saldırganlardan biri Ayten Çalışkan'nın çantasını almak için kafasına yumrukla vurarak yere düşürdü. Saldırganlar, eşinin yere düştüğünü görüp müdahale eden Suat Çalışkan'ı da üç yerinden bıçakladı ve çantayı alıp olay yerinden kaçtı.
Kafasına aldığı darbeyle yere düşen Ayten Çalışkan şoku atlattıktan sonra çevreden yardım istedi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin yardımıyla, ağır yaralanan Suat Çalışkan Hayrunisa Hastanesi'ne kaldırıldı.
Manisa'da dekorasyon işiyle uğraşan Çalışkan'nın göğsüne iki, kalçasına ise bir bıçak darbesi aldığı belirtildi. Ameliyat edilen Çalışkan'nın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Ayten Çalışkan, "İçecek almak için çıkmıştık. Çantamda 130 milyon para vardı" dedi.