Kapkaççıları 'Yıldırım' çarptı

Şişli'de bir kadının çantasını alarak kaçan bir kişi, kapkaçla mücadele için yeni kurulan 'Yıldırım Ekipler'...

İSTANBUL - Şişli'de bir kadının çantasını alarak kaçan bir kişi, kapkaçla mücadele için yeni kurulan 'Yıldırım Ekipler' tarafından, kısa süren bir kovalamaca sonucu yakalandı.
Zuhal Karaca isimli bir vatandaş, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Gayrettepe'deki binasının yakınında bulunan Mercimek Caddesi'nde Antik Lokanta'ya girdi. Aynı lokantaya gelen 30 yaşındaki Tarık Efe, Karaca'nın yanındaki çantasını alarak kaçmaya başladı. Karaca ve lokantadaki vatandaşlar da bu kişinin peşine düştü. Bu sırada, bir kişinin vatandaşlardan kaçtığını gören Yıldırım Ekipler Amirliği'ne bağlı resmi kıyafetli polisler, duruma müdahale ederek, kovalamaca sonucu Tarık Efe'yi yakaladı.
Efe'nin üzerinde ele geçirilen ve içinde 250 dolar ile 100 milyon lira para ve bazı kredi kartları bulunan çanta Karaca'ya teslim edildi. Efe, sorgusunda bir süre, 'Karagümrük
Çetesi' olarak bilinen organize suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in kardeşi Vedat Ergin'in yanında bulunduğunu ve bir kişiyi silahla yaraladığını söyledi. Gaziosmanpaşa'da da bir kadının çantasını kapkaç yöntemiyle çalan kapkaççı Sedat Yaşar yakalandı.