Kapkaççının macera filmi

Samsun'un Terme ilçesinde sivil polisin çantasını çalan sarhoş kapkaççı, kendisini yakalamaya çalışan polislerden birini yaraladı, birini de rehin aldı.

SAMSUN - Samsun'un Terme ilçesinde sivil polisin çantasını çalan sarhoş kapkaççı, kendisini yakalamaya çalışan polislerden birini yaraladı, birini de rehin aldı.
Dün akşam Namık Ekin adlı sivil polisin çantasını kaparak kaçan 25 yaşındaki Ramazan Yılmaz, kısa süreli kovalamacının ardından Özdemirler Fındık Fabrikası'nın çatısına çıktı. Kendisini ikna etmeye çalışan polis memuru Bayram Ali Çolak'ı Ekin'in çantasından
aldığı tabancayla bacağından vurduktan sonra teslim olan Yılmaz, bu kez polis otosuna bindirildiği sırada, Çolak'ın silahını kaparak trafik polisi Yaşar Demirel'i rehin aldı. Yılmaz, Demirel'in kullandığı polis otosuyla şehirde tur attıktan sonra, Çolak'ı ziyaret etmek istediğini anons ettirdi. Devlet Hastanesi'ne gelerek araçtan inen kapkaççı, karar değiştirerek tekrar Demirel'le birlikte kaçtı. Terme Şehir Stadı arkasında eylemini sürdüren Yılmaz'ın etrafı özel harekât timlerince sarıldı. Yılmaz, kesinlikle teslim olmayacağını söyleyince devreye Kaymakam Selami Altınok girdi. Ancak, Altınok da Yılmaz'ı ikna edemedi.
Kalabalığın dağılması, basın mensuplarının uzaklaşması ve başka bir araç verilmesi isteği kabul edilen Yılmaz, rehin aldığı polisle birlikte olay yerinden uzaklaştı.
Lokantada yakalandı
Bir süre izin kaybettiren Yılmaz'ın, Cumhuriyet Mahallesi'nde bir lokantada rehine polisle birlikte yemek yerken etrafı sarıldı. Bu sırada, Murat Baş adlı bekçi, lokantaya garson kılığında sokuldu. Baş, bir anlık dalgınlığından yararlanarak, Yılmaz'ın üzerine çullandı. İçeriye giren özel harekât timleri Yılmaz'ı etkisiz hale getirdi. Yılmaz, olay sırasında yüzüne aldığı darbelerin tedavisi Terme Devlet Hastanesi'nde yapıldıktan sonra Emniyet'e götürüldü. (dha, aa)