Kapkaçta can pazarı

Bostancı'da polisten kaçmaya çalışan kapkaççılar otomobille pazar yerine daldı.

İSTANBUL - Bostancı'da polisten kaçmaya çalışan kapkaççılar otomobille pazar yerine daldı. Bir kişinin yaşamını yitirdiği ve dokuz kişinin yaralandığı olayda, pazarı savaş alanına çeviren üç kapkaççıdan ikisi, pazarcılar tarafından linç edilmek istendi. Üçüncü kapkaççı ise yaya olarak kaçmayı başardı.
Kadıköy Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün öğlen saatlerinde Bursa'dan bir hafta önce çalınan, içinde kapkaççıların bulunduğunu tespit ettiği otomobilin peşine düştü. Minibüs yolundaki kovalamacanın ardından ara sokaklara dalan üç zanlı, Bostancı'da minibüs yolu ile Bağdat Caddesi arasında kurulan halk pazarına arabayla daldı.
Pazarcılar dövdü
Pazarın içinde çok sayıda vatandaşa çarparak yaklaşık 500 metre otomobille ilerleyen zanlılar, Cami Sokak'taki tren yolu köprüsü mevkiinde, pazarcıların aracın hızını yavaşlatması ve polisin havaya ateş açması sonucu durduruldu. Üç kapkaççıdan biri olay yerinden kaçmayı başarırken, 22 yaşındaki Musa Van ve 20 yaşındaki Sedat Koyuncu pazarcılar tarafından linç edilmek istendi. Polislerin olaya müdahale etmesi sonucu pazarcıların elinden kurtarılan iki kapkaçcı, gözaltına alınarak sorgulanmak için karakola götürüldü.
Daha sonra pazaryerine gelen ambulanslarla, olay sırasında yaralanan 10 kişi hastanelere
götürülerek tedavi altına alındı.
Kanlar içinde hastaneye
Gasp suçundan konulduğu cezaevinden 10 gün önce tahliye olduğu öğrenilen Musa Van ve Sedat Koyuncu da bir süre sonra elleri kelepçeli olarak, ambulansla hastaneye götürüldü. Kapkaçcılardan birinin yüzünün kanlar içerisinde olduğu, diğerinin ise güçlükle yürüdüğü dikkat çekti. Polis olay yerinden kaçmayı başaran kapkaççının yakalanması için tüm İstanbul'da operasyonların başlattı.
Pazaryerinde yaralananlardan Muradiye Tanju, Altun Gülkahraman, Nuray Ünal, Şaziye Ünal, Central Hospital'a kaldırılırken, Leyla Kayalı ve Mesare Turgay Göztepe SSK'ya, Huriye Demirel, Yasin Özyakışır, Kamile Katırcıoğlu ve kimliği belirlenemeyen bir kadın da Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kimliği öğrenilemeyen kadın hastanede yaşamını yitirdi.