Kapsüldeki kan lekesi Ahmet Atakan'a ait değil

Kapsüldeki kan lekesi Ahmet Atakan'a ait değil
Kapsüldeki kan lekesi Ahmet Atakan'a ait değil
Atakan'a isabet ettiği öne sürülen gaz kapsülü üzerinde yapılan Jandarma Kriminal incelemesinde, kan lekesinin Atakan'a ait olmadığı belirlendi.

ODTÜ gösterilerine destek amacıyla Hatay’da 10 Eylül günü yapılan gösteriler esnasında 4 katlı binanın çatısında düşerek yaşamını yitiren Ahmet Atakan (23) soruşturmasında çarpıcı bir gelişme ortaya çıktı. Atakan’a isabet ettiği öne sürülen gaz kapsülü üzerinde yapılan Jandarma Kriminal incelemesinde, kan lekesinin Atakan’a ait olmadığı belirlendi.

'BAŞINA GAZ KAPSÜLÜ İSABET ETTİĞİ ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ'
Hatay’da yapılan gösteriler sırasında Ahmet Atakan 4 katlı binanın çatısında düşerek yaşamını yitirdi. Bazı görgü tanıkları, Atakan’ın başına bir gaz kapsülü isabet ettiğini öne sürmüştü.

Büyük tartışma yaşanan olayla ilgili önemli bir gelişme ise 15 Eylül’de yaşandı. CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ve Atakan Ailesi, üzerinde kan ve saç kılı örneği bulunan gaz bombası kapsülünü Cumhuriyet Başsavcısına teslim etti. Başsavcılık da, kapsülü incelenmek üzere Ankara ’ya gönderdi. Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı Jandarma Kriminal Dairesi kapsül üzerindeki incelemesini tamamladı ve raporunu bir sayfa halinde Başsavcılığa sundu.

Ahmet Atakan'ın ölümünde flaş gelişme
  

Hurriyet.com.tr'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, raporda, kapsül üzerindeki kan lekesinin Ahmet Atakan’a ait olmadığı belirlendi. Ancak, kan lekesinin kime ait olduğu konusunda ise bir belirlemeye gidilmediği öğrenildi. Rapora itiraz edilmesi bekleniyor.


  http://www.radikal.com.tr/115405211540522

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sebepler aranmalı - Dedemkorkut

  İstenen, kanın Ahmet Atakan'a ait olmasıydı. Olmayınca itiraz edilecek ve itiraz, istenilen sonuç alınıncaya kadar sürdürülecektir.Olmazsa laboratuvarların baskı altında olduğu iddia edilecektir. Evet, kim olursa olsun, bir insanın ölüm nedeni ciddiyetle araştırılmalı, varsa sebebiyet verenler kesinlikle cezalandırılmalıdır. Ancak, iddialar ve delil olduğu söylenen emareler, ideolojik haklılığa dayanak yapılacak biçimde kullanılmamalıdır. Yani niyet, bu amaca yönelik olmamalıdır. Olay günü görüp duyduğum asılsız ve gerçek dışı iddiaları nazara aldığımda ben, bu delille amaçlanan ideolojik niyetin, gerçeğin ortaya çıkması arzusunun önüne geçtiğini düşünüyorum.

  Boşversene sen... - serseriser

  CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ve Atakan Ailesi gaz kapsülünü Başsavcı'ya vermeden önce incelemeyi güvenilir kurumlara bizzat kendileri yaptırmalıydı...