Kar altında bir bayram

Türkiye, bayramı soğuk ve yağışlı bir havayla karşıladı.

ANKARA - Türkiye, bayramı soğuk ve yağışlı bir havayla karşıladı. Orta Akdeniz'den gelen yeni yağışlı hava, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yağmur, Marmara ve Batı Karadeniz'de ise kar şeklinde kendini hissettiriyor. Bugün Güney Ege ve Batı Akdeniz'in güney kesimlerinde yağmur ve sağanak, kuzey ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Hava sıcaklığının yarın güney, orta ve doğu bölgelerde artacağı, bayramın son günü tüm yurtta tekrar azalacağı tahmin ediliyor. Yarın da bütün bölgeler yağışlı geçecek. Yağışlar kuzey iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
İstanbullular, kar yağışı ve köprülere aşırı yük binmesi üzerine uzun süre trafikte kaldı. Özellikle köprülerde uzun kuyruklar oluştu.
Ankara'da hava sıcaklığı dün gece sıfırın altında 10 dereceye kadar düştü. Doğu Anadolu Bölgesi'nde 594 köy yolu halen ulaşıma kapalı. Bolu Kartalkaya'ya gitmek isteyen tatilciler zincirsiz araçlarla yolda kaldı. 28 kilometrelik Kartalkaya yolunun ilk kilometrelerinde kalan sürücülerin imdadına, 5 milyon 7 liraya zincir kiralayan köylüler yetişti.
(aa/dha)