Kar denizi de vurdu

Kötü hava koşulları deniz kazalarına neden oldu. Boğaz'da bir gemi batarken, iki gemi çarpıştı, iki gemi de karaya oturdu.

İSTANBUL - Kötü hava koşulları deniz kazalarına neden oldu. Boğaz'da bir gemi batarken, iki gemi çarpıştı, iki gemi de karaya oturdu. Çanakkale'de de bir gemi battı.

  • İstanbul Boğazı'nın Karadeniz çıkışında ve yedi mil açıkta bulunan 139 metre uzunluğundaki kömür yüklü Kamboçya bandıralı 'Hera' isimli kuru yük gemisi battı. İkisi Ukraynalı, 18'i Bulgar 20 mürettabat kayboldu.
  • Rusya'dan Yunanistan'a giden Rus bandıralı 'Strontsıy' adlı kuru yük gemisi, İstanbul Boğazı girişinde fırtına nedeniyle kıyıya sürüklenerek, Kilyos Arslanburnu mevkiinde karaya oturdu.
  • Kuzey Kore bandıralı 'Lujin 1' adlı gemi önceki gece yarısı Aslanburnu
    açıklarında sürüklenerek karaya oturdu.
  • Marmara Ereğlisi'nden, Ukrayna'ya gitmek üzere hareket eden Kamboçya bandıralı 'Atar' adlı yük gemisi, Ahırkapı açıklarına demirlemek istedi. Gemi, manevra sırasında St. Vincent bandıralı 'Cem Pıoneer' adlı bakır yüklü bir başka gemiye yandan ve kıçtan çarptı. Yaralanan olmadı.
  • Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesi açıklarında
    Liberya bayraklı geminin çarptığı St. Vincent bayraklı 'Mare' adlı gemi battı. 11 kişilik gemi mürettabatından bir kişi kayboldu diğerleri kurtarıldı.