Kar devam edecek

Soğuk ve yağışlı hava yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde perşembe gününe kadar etkili olacak. İstanbul'da bugün de yoğun kar bekleniyor.

İSTANBUL - Soğuk ve yağışlı hava yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde perşembe gününe kadar etkili olacak. İstanbul'da bugün de yoğun kar bekleniyor. Hava sıcaklıkları yine mevsim normallerinin altında olacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre bugün Marmara'nın doğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinin tamamı ile Kuzey Ege'nin iç kesimleri ve İç Anadolu'nun doğusunda kar bekleniyor. Yarın ve çarşamba günü de Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin doğusunda kar yağışı bekleniyor.
Tüm yurtta hissedilir derecede azalan hava sıcaklığında hafta ortasına kadar önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normalleri altında seyredecek. Hava sıcaklığındaki azalış nedeniyle Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında hafif, Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'da özellikle gece ve sabah saatlerinde bugün ve yarın kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgâr Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de kısa süreli fırtına şeklinde esecek.
İstanbul için 'don' uyarısı
İstanbul'da ise kar yağışının perşembeye kadar devam edeceği belirtildi. Yetkililer poyraz fırtınası ile kuvvetli don ve buzlanma olaylarına karşı ilgililer ve vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7371207371200

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.