Kar Doğu Anadolu'da yaşamı felç etti

Doğu Anadolu'da soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle bin 463 köy yolu ulaşıma kapandı; Ağrı'da okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle bin 463 köy yolu ulaşıma kapandı; Ağrı'da okullarda eğitime iki gün ara verildi.
Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü'nün verdiği bilgiye göre, Erzurum'da 579, Ağrı'da 500, Ardahan'da 70, Erzincan'da 125, Iğdır'da 18 ve Kars'ta 171 olmak üzere bin 463 köy yolu ulaşıma kapandı. Yarın yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisi altına girecek olan bölgede, gece en düşük hava sıcakları sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 20, Kars ve Ağrı'da 16, Ardahan'da 17, Erzincan'da 7, Iğdır'da da 4 derece olarak ölçüldü.
Bölgede günün en yüksek hava sıcaklıklarının, sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 4, Ağrı'da 3, Kars'ta 2, Ardahan'da 1 derece olması beklenirken, Erzincan'da 5 ve Iğdır'da da 6 derece olacağı bildirildi. Ağrı'da merkez ve bağlı köylerde ilköğretim okulları ile liselerde eğitim öğretime iki gün ara verildi. Kar kalınlıkları ise Ağrı'da 41, Erzurum'da 30, Ardahan'da 15, Kars'ta da 12 santimetreye ulaştı.
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde donan su boruları sıcak su yardımıyla açılmaya çalışılıyor. Aşırı soğuklar nedeniyle ilçede çok sayıda işyeri ve evin su boruları dondu. Vatandaşlar donan su borularını açabilmek için, boruların üzerine sıcak su döküyor.