Kar etmeyen genelev kapatıldı

Kar etmeyen genelev kapatıldı
Kar etmeyen genelev kapatıldı
Afyonkarahisar Belediye Başkanı, kentte 1980 yılından beri faaliyet gösteren genelevin, 1 Mart 2013 tarihi itibarıyla kapatıldığını açıkladı.

Afyonkarahisar’da Belediye Başkanı AK Partili Burhanettin Çoban, kentte 1980 yılından beri faaliyet gösteren genelevin, 1 Mart 2013 tarihi itibarıyla kapatıldığını açıkladı.

Genelevi işleten A.U. ile Kasım 2012’de görüştüklerini ve kapatılması için söz aldıkları anlatan Çoban, şu açıklamayı yaptı:

“ZATEN KÂR EDEMEDİ”
İşyeri sahibinin isteğiyle kapama işlemi yaptık. Kendisi zaten son birkaç yıldır kâr elde edemediğini belirtti. Belediyemize müracaat etti. Gerekli işlemler yapıldı. 1 Mart itibariyle biz işlemleri tamamladık. Emniyet Müdürlüğü de binayı mühürledi.” Afyonkarahisar’da geçen yıl piknik alanları hariç kamuya açık alanlarda alkol kullanımı ve satışının Kabahatler Kanunu kapsamında yasaklanması tartışma yaratmıştı. Başkan Çoban, son olarak tartışma yaratan, sadece kadınlara tahsis edilen otobüslerin de toplu taşıma amacıyla değil, çarşamba ve cumartesi günleri semt pazarına ücretsiz servis hizmeti için kullanıldığını söyledi. (dha)