Kar etmeyen genelev kapatıldı

Kar etmeyen genelev kapatıldı
Kar etmeyen genelev kapatıldı
Afyonkarahisar Belediye Başkanı, kentte 1980 yılından beri faaliyet gösteren genelevin, 1 Mart 2013 tarihi itibarıyla kapatıldığını açıkladı.

Afyonkarahisar’da Belediye Başkanı AK Partili Burhanettin Çoban, kentte 1980 yılından beri faaliyet gösteren genelevin, 1 Mart 2013 tarihi itibarıyla kapatıldığını açıkladı.

Genelevi işleten A.U. ile Kasım 2012’de görüştüklerini ve kapatılması için söz aldıkları anlatan Çoban, şu açıklamayı yaptı:

“ZATEN KÂR EDEMEDİ”
İşyeri sahibinin isteğiyle kapama işlemi yaptık. Kendisi zaten son birkaç yıldır kâr elde edemediğini belirtti. Belediyemize müracaat etti. Gerekli işlemler yapıldı. 1 Mart itibariyle biz işlemleri tamamladık. Emniyet Müdürlüğü de binayı mühürledi.” Afyonkarahisar’da geçen yıl piknik alanları hariç kamuya açık alanlarda alkol kullanımı ve satışının Kabahatler Kanunu kapsamında yasaklanması tartışma yaratmıştı. Başkan Çoban, son olarak tartışma yaratan, sadece kadınlara tahsis edilen otobüslerin de toplu taşıma amacıyla değil, çarşamba ve cumartesi günleri semt pazarına ücretsiz servis hizmeti için kullanıldığını söyledi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/112493011249302

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  Radikal, bayılıyorum size bazen. Haberin satır arasına hemen "zaten bu şehirde içki kullanımı da yasaklanmıştı..." diye sokuvermişsiniz ya. Hürriyet gibi bir gazeteyi 20 yıl arayla takip ediyorsunuz. Demek öyle ha? Açık alanlarda alkol almak yasaklandı, bir de kerhane kapandı üstüne üstlük öyle mi? Üstelik müşterisizlikten? N'olucak bu memleketin hali? Nereye gidiyoruz? Neyse, geçen RTÜK'ü eleştirdiğiniz haberde Seda Sayan, bir bayan şarkıcı ve cinsellik bilmem ne merkezi başkanı doktorun katıldığı TV programından inciler naklettiniz ya, yüreğimize su derpildi: "Bir arkadaşımın üç yıl erkek arkadaşı yoktu. Genç bir bayandı, çok mutlu oluyordu jakuzide, hayatının en mutlu anını orada yaşıyordu." "Büyük bir ihtimalle bir yerlerine sıcak su tutuyordu" "Evet su tutuyordu... Sonra..." Biliyor musunuz... komşunuzu hayal ederek sevişebilirsiniz eşinizle, bu... kötü bir şey değildir." Demek hala böyle direnen, ışıklı, bilinçli, aydın insanlarımız var.

  hesapları kim tutuyor. - aksanmeister

  kar etmeyen şirketlerin tasfiyesi istenir ve normaldir.genel evin hesap defterlerinin yeniden gözden geçirilmesi gerekir.ziyaretçi listesinin de.